TRYB JASNY/CIEMNY

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubranek dla noworodka?

ubranka dla noworodka

Gdy zostaje się rodzicem życie zmienia się o 180 stopni. Trzeba zwracać uwagę nawet na rzeczy, które do tej pory wydawały się Wam nieważne i tutaj mamy na myśli choćby wybór materiału, z jakiego wykonane są ubranka. Dziś podpowiem Wam, na co zwrócić uwagę przy wyborze ubranek dla noworodka.


Jak wybrać bezpieczne tkaniny dla dzieci? 

Ubranka dla noworodka powinny być w pełni bezpieczne, a przy tym nie mogą podrażniać delikatnej skóry maluszków. Tu pojawia się pytanie, jak wybrać najlepsze tkaniny dla dzieci? Należy przede wszystkim kierować się jakością. W żadnym wypadku głównym kryterium nie mogą być wzory czy grafiki umieszczone na ubrankach. Pamiętajcie, że skóra maluszków jest bardzo cienka i wrażliwa. Jakie  ubranka dla noworodka będą najlepsze? Oczywiście muszą być przewiewne i zapewniać dobrą cyrkulację powietrza. Przewiewne ubranka to takie, które chłodzą ciało latem, a zatrzymują ciepło zimą. Dla noworodków najlepiej sprawdzi się bawełna organiczna. Jest ona bezpieczna dla skóry i bardzo delikatna. Odprowadza także wilgoć, którą absorbuje z powierzchni ciała. Dzięki temu dziecko nie odczuwa dyskomfortu. Gdy maluszek będzie nieco starszy, to można postawić również na len. Ma on właściwości antybakteryjne. Dobrze sprawdzą się też włókna bambusowe i pulpa celulozowa. Są one także niezwykle przewiewne i delikatne dla skóry małego dziecka. Oczywiście nim ubierzecie maluszka, pamiętajcie aby dokładnie wyprać ubranka, a następnie przynajmniej dwukrotnie je wypłukać. Przed praniem warto sprawdzić symbole na metkach ubrań.        

Czy warto kupować ubranka z drugiej ręki?

Wielu rodziców zastanawia się, czy może kupować ubranka z drugiej ręki, czyli używane. Odpowiedź wcale nie jest jednoznaczna. Jeżeli chodzi o ubranka takie jak spodnie czy zapinane sweterki, to zakup ubranek używanych nie jest niczym negatywnym. Jednak body czy śpioszki powinny być nowe. W końcu bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze. Nie można jeszcze zapominać, że wszystkie ubranka trzeba wyprać. Dotyczy to zarówno ubranek nowych, jak i używanych. Konieczne jest też stosowanie delikatnych proszków do prania, które nie podrażniają skóry. Nie mają więc w składzie detergentów, czy mocnych środków zapachowych. Po wypraniu ubrań i ich wypłukaniu trzeba jeszcze je wyprasować, by usunąć drobnoustroje.   

Jakie ubranka dla noworodka będą najbardziej praktyczne?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i wygoda dziecka, stąd też nie ma sensu kupować dzieciom designerskich ubrań z dużą ilością nadruków. W żadnym wypadku nie należy wybierać ubranek z koralikami, guzikami, a nawet zamkami, które mogą być zerwane przez maluszka. Jeżeli chodzi o ilość, to oczywiście lepiej mieć więcej ubranek, bo dzięki temu nie ma konieczności tak częstego prania. Najlepiej sprawdzają się body, a także śpioszki. Można zdecydować się także na rampersy, które świetnie sprawdzą się dla dzieci urodzonych wiosną i latem. Body to element niezbędny także w przypadku ubrania na cebulkę. Można wybrać też kaftaniki, a na zimę sprawdzą się kombinezony i body z długim rękawem oraz rajstopki. Warto pamiętać, by wybierać ubranka zapinane na wygodne napy, dzięki którym przewinięcie dziecka będzie szybkie i bezproblemowe. Niezbędnym elementem garderoby będzie też czapeczka, a jesienią i zimą także rękawiczki. Jak już wspomnieliśmy ubranka powinny być wykonane z bawełny organicznej, która musi być certyfikowana.                

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź