TRYB JASNY/CIEMNY

Kto ukrył się w słoiku? Zabawa z latarką


Uwaga! Zabawa Kto ukrył się w słoiku ma co najmniej dwie zalety. Zaleta nr 1 - przy tej zabawie nie ucierpiało żadne żywe zwierzę! Zaleta nr 2 - konieczne użycie podczas zabawy uwielbianej przez najmłodszych latarki.

W zestawie znajdziecie dwa słoiki oraz 12 owadów. Słoiki należy wydrukować x6 lub jeśli szkoda Wam tuszu, poprzestać na wydruku 1 kopii. 

zabawy z latarką dla dzieci

Następnie słoiki wycinamy i zajmujemy się wycinaniem owadów. Owady naklejamy z drugiej strony na stałe lub podklejamy je masą mocującą przed każdym podświetleniem. 

owady zabawy dla dzieci

Podczas zabawy wręczamy dzieciom słoiki, proponujemy prześwietlenie latarką i czekamy na magię. Zadaniem dziecka jest nazwać owada zamieszkującego słoik, podzielić jego nazwę na sylaby, głoski itp. 

Zabawa Kto ukrył się w słoiku sprawdzi się podczas zajęć o tematyce wiosennej, letniej oraz zwierzątkowo-łąkowej lub gdy naszą pociechę dopadnie nuda leniwego popołudnia :) 

PS: koniecznie wspomnijcie, że prawdziwych owadów nie wolno trzymać w słoiku, ani tym bardziej do niego łapać! :)Zabawa Kto ukrył się w słoiku do pobrania TUTAJ


Zapraszam Was również do skorzystania z innych materiałów z kategorii ŁĄKA i OWADY.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź