TRYB JASNY/CIEMNY

5 najciekawszych kierunków wycieczek górskich dla młodzieży

obozy w górach

Góry to nie tylko piękne widoki, ale również cisza, krystalicznie czyste potoki, niesamowita dzika roślinność i nauka respektu dla ich potęgi. Nie należy ich lekceważyć, i właśnie dlatego warto postawić na wycieczki szkolne w Polsce i za granicą, a także wędrowne obozy w górach, które pomagają się z nimi oswoić. Dlaczego to takie ważne i gdzie najlepiej wysłać nastolatka na wyjazd szkolny?

Dlaczego góry to ważny etap oswajania turystyki?

Tak naprawdę nie tylko wysoko w Himalajach, ale również na często uczęszczanych szlakach na dużo niższych wysokościach nad poziomem morza może czyhać na turystów wiele zagrożeń. Dzikie zwierzęta, których nie należy płoszyć, zagrożenia lawinowe, umiejętność przetrwania w górskim lesie nocy mając do dyspozycji jedynie namiot i kilka innych przydatnych rzeczy – obozy w górach tak naprawdę uczą życia.

Pokazują, jak ważne jest słuchanie wiadomości przed wyruszeniem na szlak, i rezygnacja z wypraw, gdy jest to zabronione. Uczą, jak się przygotować do wyjścia w góry – jak ubrać i co spakować. Mając tę wiedzę, żadna wycieczka szkolna za granicę nie będzie już straszna!

Gdzie najlepiej wybrać się w góry – 5 najciekawszych kierunków:

Tatry

To najwyższe polskie szczyty, które trzeba obowiązkowo odhaczyć, jeśli myśli się o kontynuowaniu obozów w górach w przyszłości w Polsce i za granicą. Piesza wyprawa nad Morskie Oko to dla wielu amatorów prawdziwe wyzwanie, ale dające mnóstwo satysfakcji. Na trasach można też zobaczyć Jaskinię Raj, Dolinę Pięciu Stawów Polskich, Halę Gąsienicową. To ważne miejsca wycieczek szkolnych, z których można zabrać wiele pięknych wspomnień i zrobić mnóstwo zdjęć.

Bieszczady

To doskonała destynacja na wycieczki szkolne i obozy w górach, ponieważ Bieszczady nie są zbyt wymagające pod względem trekkingowym, ale mają mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia zarówno latem, jak i zimą. Cerkwie, wodospady, jeziora, monumentalne ruiny kościoła oraz klasztoru – tu znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy historii, jak i czystej górskiej przygody na szlakach.

Sudety

One również mają wiele do zaoferowania o każdej porze roku, jeśli myślisz o obozach w górach w Polsce. Zamki, kopalnia w Krobicy, zapora wodna i wodospady, które tutaj zobaczysz, z pewnością pozostawią w głowie wspomnienia na długi czas.

Włoskie Dolomity

Obozy w górach za granicą to doskonały sposób na połączenie satysfakcjonującego zwiedzania, poznawania innych kultur, ale i rozkoszowania się niezwykłymi widokami. Wybierając wycieczki szkolne za granicę do Włoch, młodzież może nie tylko poznać uroki maszerowania po górach, ale również zaznać innych aktywności na świeżym powietrzu oraz oswoić się z włoską kulturą.

Alpy szwajcarskie

To idealny cel wycieczek szkolnych za granicą, jeśli chcecie zorganizować dla młodzieży coś spektakularnego, co pozwoli im poszerzyć horyzonty, a przy okazji nauczyć się sprawnego funkcjonowania w górach.

Nowoczesne obozy w górach polskich oraz wycieczki szkolne za granicę to najlepszy sposób na edukację w praktyce, odpoczynek i zdobywanie ważnych survivalowych umiejętności, a także nawiązywanie przyjaźni!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź