TRYB JASNY/CIEMNY

Bukiet dla mamy i taty - laurka A3 do druku


Dzień Matki i Dzień Ojca to dwa wyjątkowe dni w roku, w których możemy podziękować naszym rodzicom za ich bezinteresowną miłość, poświęcenie i troskę, które nam okazują każdego dnia. To doskonała okazja, aby wyrazić uznanie i szacunek, a także pokazać jak bardzo ich kochamy. Jednym z najbardziej uniwersalnych prezentów jest wręczenie bliskim bukietu kwiatów i laurek. Z okazji świąt rodziców przygotowałam połączenie tych dwóch, czyli bukiet kwiatów do druku wraz z kwiatami do uzupełnienia przez dzieci. 

Laurki na Dzień Mamy i Taty


Pobierzcie i wydrukujcie laurkę na Dzień Matki i laurkę na Dzień Ojca, a zaskoczycie ich tym interesującym pomysłem na prezent. Laurki to jedne z pierwszych prezentów, które dzieci wykonują dla bliskich samodzielnie. Kwiaty z kolei są czymś, z czego każdy rodzic się ucieszy. 

laurka dla taty do drukuKwiaty, które przygotowałam zawierają białe pola do uzupełnienia. W pliku znajdziecie 12 kwiatów dla każdego z rodziców, na których dziecko wykazuje się wiedzą na ich temat, np. musi wpisać ich ulubiony kolor, jedzenie picie, co lubią oglądać, robić, jakie jest ich marzenie. To tylko kilka przykładowych propozycji, w materiałach znajdziecie ich o wiele więcej. Mamy też do dyspozycji kwiatki, na których dzieci mogą wpisać miłe słowa o mamie i tacie. Np. za co ich kochają, jakie słowa najlepiej ich opisują. Myślę, że każdemu rodzicowi będzie przyjemnie coś takiego o sobie przeczytać. Wiele kwiatków można uzupełnić rysunkami, inne słownie. Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze pisać, może zwrócić się do kogoś dorosłego o pomoc.

Laurka dla rodziców jak zrobić?


Przedstawiam Wam proste wykonanie tej uroczej laurki!

Kwiatki dziecko wycina i układa na kartce A3. Może przygotować tło samodzielnie, np. pomalować kartkę albo wykorzystać kartkę w kolorze. Następnym zadaniem jest wycięcie łodyg. To nic trudnego! Wystarczy zielona kartka złożona na pół - wówczas można wycinać po dwie łodygi jednocześnie. Do każdej laurki przygotowałam jeszcze listki oraz kilka kokardek do wyboru. Kolejnym elementem w 100% zależnym od dziecka jest zaprojektowanie doniczki. Moja jest biała i ma uśmiechniętą buzię. 

laurka dla mamy do drukuKiedy wszystkie elementy są już przygotowane, dziecko rozmieszcza je na kartce, planuje jak praca ma wyglądać, a następnie przykleja na miejsce. I gotowe! 

Teraz pozostaje tylko uzupełnić kwiatki ważnymi informacjami. 

laurka dla mamy pomysły

Gotowa laurka robi wrażenie! 

Wydrukowane kwiaty, w przeciwieństwie do prawdziwych, nie zwiędną, można je schować do pudełka i będą pamiątką przez lata. Ciekawe czy rozśmieszą Was dziecięce odpowiedzi :) 


Bukiet dla mamy i taty do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź