TRYB JASNY/CIEMNY

Ubranka dla noworodka - jakie będą najlepsze?

ubranka dla noworodka

Na co zwrócić uwagę kupując pierwsze śpiochy, bodziaki i pajacyki? O czym poza wyborem odpowiedniego materiału trzeba pamiętać?


W pierwszych miesiącach życia skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa i delikatna. Ten mały człowiek przez całe swoje życie płodowe niczego na sobie nie nosił, a nagle musi się zmierzyć z tak ogromnymi zmianami, w tym również nieustannym dotykiem materiału na swoim ciele. Wybór pierwszych ubranek jest zatem niesamowicie istotny. Muszą być przyjazne dla skóry, wygodne, a do tego należy pamiętać, że pranie i prasowanie ubranek niemowlęcych powinno się odbywać w bardzo wysokich temperaturach.

Ubranka niemowlęce z biobawełny

Bawełna bio, tak samo, jak i dla dorosłego. Przede wszystkim zapewnia maximum swobody ruchów, o ile oczywiście dobrze dopasujesz rozmiar. Dziecko w bawełnianym pajacyku będzie miało zapewnione przyjemne uczucie ciepła, a jednocześnie nic nie ograniczy jego treningów w prostowaniu rączek i nóżek, poruszania nimi na boki, poznawania świata. Dlatego właśnie zaleca się utrzymywać w domu na tyle wysoką temperaturę, by maluch był ubrany w jak najmniej warstw. Oczywiście inaczej sytuacja wygląda podczas spacerów. Jak ubrać niemowlę zimą? Tu najlepiej sprawdza się system "na cebulkę".

Stworzona z naturalnych składników bawełna organiczna, nie powoduje alergii, nie podrażnia i pozwala skórze oddychać. Dodatkowym atutem jest możliwość prania i prasowania takich ubranek w wysokich temperaturach. Bez problemu zatem odkazisz je, pozbawisz bakterii oraz roztoczy, które mogłyby powodować infekcje, reakcje alergiczne. Wybierając bawełniane śpiochy dla noworodka, by mieć pewność, że zostały wykonane z najlepszych materiałów, a ich jakość Cię nie zawiedzie.

Modele ubranek dla noworodka

Kompletując wyprawkę, zwróć uwagę jeszcze na sposób zakładania poszczególnych elementów garderoby, szczególnie jeśli to Wasze pierwsze dziecko. Będzie drobniutkie, z szerszą od ramion główką na wiotkiej szyi. Ubranie takiego maleństwa w body zakładane przez głowę może być w pierwszych tygodniach nie lada wyzwaniem. W najmniejszych rozmiarach zakup body kopertowe lub klasyczne kaftaniki. Zwróć też uwagę na dostęp do pieluszki w śpiochach i pajacykach. Na początek najwygodniejsze będą modele z napami na całej długości obu nóżek. Legginsy oraz spodenki, to dobry pomysł na wyjście w gości lub na spacer. Na co dzień do domowego użytku najlepiej spiszą się jednak śpioszki i pajace.

Jaki rozmiar ubrań dla noworodka kupić?

To pytanie zadają sobie wszyscy oczekujący rodzice. Najpopularniejszy rozmiar startowy to 56. Nikt jednak nie uprzedza o tym bobasów, które rodzą się bardzo różne. Jedne od razu noszą 62, inne są tak drobniutkie, że trzeba szukać dla nich ubranek na dziale dla wcześniaków. Podpowiedź możecie uzyskać u lekarza podczas USG. Już wtedy widać, jak dziecko wypada na tle swoich rówieśników. Na początek najlepiej kupić po kilka sztuk odzieży w rozmiarze 56 i kilka 62, a po porodzie ocenić, które z nich warto domówić.

Zwróć uwagę też na fakt, że rozmiarówki poszczególnych producentów różnią się od siebie. Dlatego właśnie dobrze jest skompletować garderobę noworodka jednej marki. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pajacyk w kolejnym rozmiarze będzie odpowiednio większy.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź