TRYB JASNY/CIEMNY

Wierzba i liście zabawa matematyczna


Do stworzenia zabawy Drzewa i liście zainspirowało mnie #kreatywnemamywyzwanie na Instagramie, którego twórczynią jest Anna Przybylska z Przybylska Tworzy. Temat wyzwania to "O czym szumią wierzby". Moja interpretacja tematu to kreskówkowa wierzba w odsłonie matematycznej. Jeśli chcecie skorzystać z darmowych szablonów wierzby do wydruku oraz poznać szczegóły zabawy, czytajcie dalej!

Drzewo zabawa matematyczna


Zabawa drzewa i liście to prosta zabawa matematyczna, doskonaląca liczenie od 0 do 10. Wystarczą szablony i kilka materiałów, aby móc cieszyć się tworzeniem uroczych wierzb. Podczas planowania zabawy użyłam klamerek do prania, pomponów, drucików kreatywnych i nakrętek od musów dla dzieci, jednak możecie wykorzystać do niej naprawdę wszystko co będzie imitowało liście, a nawet prawdziwe liście.
W pierwszym wariancie zabawy, zadaniem dziecka jest przyczepienie lub położenie takiej liczby liści, jaką wskazuje cyfra na pieńku.
W drugim wariancie zabawy przygotowałam proste działania na dodawanie w zakresie od 1 do 10.
Trzeci wariant to z kolei proste działania na odejmowanie w zakresie od 0 do 10.
Każdy rodzaj zabawy nie tylko doskonali zdolności matematyczne, rozwija również motorykę małą i kreatywność dziecka. Każde ozdobione liśćmi drzewo będzie dla dziecka małym dziełem sztuki. 

Podczas zabawy możemy opowiedzieć dziecku kilka ciekawostek związanych z wierzbami lub ogólnie z tematem drzew. 

Zabawa będzie super aktywnością podczas wiosennych zajęć lub w Dzień Drzewa.

Szablony wierzb do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź