TRYB JASNY/CIEMNY

Podstawka do auta dla dziecka — od kiedy maluch może na niej jeździć?

podstawka samochodowa dla dziecka

Bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy samochodem jest priorytetem dla każdego rodzica. Jednym z najważniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo jest wyposażenie auta w fotelik. Jednak kiedy dziecko rośnie, staje się on zbyt mały. Jednak maluch nadal nie może przemieszczać się bez podwyższenia. W takim przypadku warto rozważyć zakup podstawki do auta. Kiedy maluch może na niej jeździć? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów? Sprawdź, czy Twoje dziecko może bezpiecznie podróżować na podstawce.


Podstawka samochodowa dla dziecka — na czym polega jej funkcja?

Podstawka do auta dla dziecka to siedzisko, które umożliwia jazdę w samochodzie na zwykłym fotelu. Dzięki podniesieniu siedziska dziecko zyskuje odpowiednią wysokość. To z kolei sprawia, że pasy bezpieczeństwa są prawidłowo dopasowane do jego ciała. Podstawki do auta są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Ważne jest również, to, że zazwyczaj ich obciążenie maksymalne to 36 kg.

Taka podstawka to również doskonały sposób na poznawanie świata przez malucha. Od kiedy dziecko może jeździć na podstawce, czuje się ważniejsze i większe. W związku z tym wspólne podróże są znacznie przyjemniejsze. Pojawia się również opcja wspólnej zabawy i gier rodzinnych podczas jazdy.

Od kiedy dziecko może jeździć na podkładce? Co mówią na ten temat przepisy?

Zanim dziecko zacznie korzystać z podstawki do auta, powinno spełniać kilka warunków. Przede wszystkim powinno być w stanie utrzymać właściwą pozycję ciała przez całą jazdę samochodem. Powinno siedzieć ono prosto, opierając się o oparcie siedzenia, a nogi powinny swobodnie opadać na podłogę. Ma to zapewnić bezpieczeństwo na wypadek manewrów. Jeśli dziecko ma problem z utrzymaniem równowagi, w dalszym ciągu warto korzystać z fotelika. Zapewnia on większą stabilność dla kręgosłupa oraz głowy.

Drugim ważnym kryterium jest waga dziecka. Dziecko powinno ważyć minimum 15 kg. Tu pojawia się od razu odpowiedź na pytanie, od ilu lat dziecko może jeździć na podstawce. Zazwyczaj jest to wiek 3 do 4 lat. Jednak kluczowe znaczenie ma tutaj waga dziecka i jego wzrost. Warto zwrócić uwagę na maksymalny udźwig. Może on się różnić w zależności od rodzaju wybranej podstawki.

Na co zwrócić uwagę wybierając podstawkę do auta?

Wybierając podstawkę samochodową dla dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Mają one kluczowe znaczenie dla zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy. Przede wszystkim podstawka powinna być stabilna i dobrze przylegać do siedzenia samochodu.

Ważne jest również, aby siedzisko miało odpowiednie wymiary, by zapewnić dziecku wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy. Powinna ona być również łatwa w montażu i demontażu, co ułatwi przenoszenie jej między samochodami.

Podstawka do auta dla dziecka — czy warto ją kupić?

Podstawka samochodowa dla dziecka to inwestycja, która zapewni bezpieczeństwo i wygodę podczas jazdy. Dzięki odpowiedniej wysokości siedziska dziecko nie tylko będzie dobrze zabezpieczone pasami bezpieczeństwa. Może również podziwiać krajobraz za oknem. Z pewnością taka podróż będzie pełna spokojnej radości.

Komentarze

  1. Zamiast podkładki możemy również użyć alternatywnego rozwiązania do fotelika jakim jest Smart Kid Belt. Jest to pas z dwoma klamrami, które wpina się do pasa bezpieczeństwa aby go idealnie dopasować do wymiarów dziecka. Urządzenie to posiada homologacje i atesty, a dodatkowym plusem jest jego lekkość i wymiar co pozwala na zabranie go na nasze rodzinne wojaże zagraniczne gdzie zazwyczaj wypożyczamy auto.

    OdpowiedzUsuń
  2. Smart Kid Belt ułatwi wygodne ulokowanie trójki dzieci na tylnej kanapie. Pojadą one bezpiecznie i komfortowo choć należy pamiętać o jednym urządzenie to dedykowane jest dla dzieci w wieku 5-12 lat (15-36kg).

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź