TRYB JASNY/CIEMNY

Jak skutecznie nauczyć dziecko języka angielskiego?


Nauka języka obcego od wczesnych lat życia dziecka sprawia, że znacznie szybciej przyswaja ono wiedzę, która zostaje z nim już na zawsze. Dzięki temu, że zadbasz o to, aby Twoje dziecko potrafiło mówić, pisać i rozumieć ze słuchu w języku angielskim, sprawisz, że w przyszłości znacznie lepiej będzie radziło sobie w szkole, a jego pozycja na rynku pracy będzie silniejsza. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób skutecznie można nauczyć dziecko języków obcych.

4 sposoby, jak nauczyć dziecko języka angielskiego dla dzieci

Pamiętaj, że nauka języka to proces, który wymaga czasu. Bądź cierpliwy i pozytywnie nastawiony, aby utrzymać motywację dziecka do nauki języka angielskiego. Tutaj nie ma dróg na skróty, potrzebna jest systematyczność. W przypadku dzieci najlepiej sprawdza się nauka poprzez zabawę, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym. Oto 4 praktyczne sposoby, jak nauczyć się języka angielskiego w wieku dziecięcym.

Zapisz dziecko na kurs dopasowany do jego wieku

Pierwszą i najlepszą metodą jest zapisanie dziecka na kurs językowy – na pewno w okolicy znajdziesz wiele kursów dostosowanych do dzieci np. angielski Piaseczno. Podczas wybierania kursu zwróć uwagę na to, ile trwają zajęcia, ile kosztują, jak często się odbywają, jaka metoda nauki jest wykorzystywana podczas zajęć, czy dziecko otrzyma w cenie materiały edukacyjne itp. Duże znaczenie ma też wielkość grupy. Jeśli to możliwe, to najlepiej zapisz dziecko na zajęcia indywidualne, bo w ten sposób jeszcze bardziej zwiększy się jego efektywność nauki.

Czytajcie wspólnie książki po angielsku

Jednak sam kurs języka angielskiego to może być zbyt mało. Dlatego też postaraj się stworzyć swojemu dziecko warunki, które będą pomagały w przyswajaniu nowych słów i wyrażeń. Najlepiej, aby metoda nauki była dopasowana do pasji dziecka oraz do jego nawyków. Jeśli dziecko lubi czytać książeczki, to świetnym sposobem może być wspólne czytanie książek, ale nie po polsku, a po angielsku. Najlepiej sprawdzą się proste historie, bajki, które nie mają dużo tekstu, ale jednak zapewniają sporo frajdy dziecku, gdy już zrozumie przekaz autora.

Oglądajcie filmy i bajki po angielsku

Kolejną metodą na otaczanie dziecka językiem obcym jest oglądanie filmów, szczególnie bajek. Jeśli Twoje dziecko uwielbia chwile spędzone przed telewizorem, to w takim razie zwiększ poziom trudności i włącz napisy po angielsku lub też dźwięk i napisy po angielsku. Dzięki temu dziecko będzie osłuchiwało się z językiem obcym, a także skuteczniej będzie chłonąć nowe wyrażenia. 

Rozmawiajcie po angielsku

Zdecydowanie najlepszym sposobem na przyspieszenie postępów w nauce u dziecka, jest rozmawianie po angielsku także w domu. W tym przypadku bardzo ważne jest to, aby rodzice znali język angielski i to na poziomie B2 lub C1. Kluczowym jest, aby poziom wiedzy językowej rodziców był na takim poziomie, który nie będzie wpływał na utrwalenie błędnych nawyków u dziecka. Codzienne rozmowy na temat hobby, dnia w szkole czy w przedszkolu, ulubionych książeczek czy bajek, to świetny sposób na szlifowanie umiejętności językowych.

Jak widzisz, dziś do dyspozycji masz wiele sposobów, dzięki którym możesz pomóc swojemu dziecku w nauce języka angielskiego. Najlepiej jednak, aby podstawę stanowił sprawdzony kurs angielski Piaseczno lub inny w okolicy Waszego miejsca zamieszkania. To znacznie przyspieszy naukę.

Należy wiedzieć, że każdy człowiek posiada świetną pamięć i sprawny umysł, także do języków. Istnieje wiele ciekawych, a co najważniejsze efektywnych sposobów na skuteczne przyswajanie nowych informacji. Chcesz się przekonać? Zobacz, jak się uczyć

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź