TRYB JASNY/CIEMNY

Moja rodzina praca plastyczna

moja rodzina praca plastyczna

Jednym z najważniejszych tematów w życiu każdego dziecka, jest rodzina. To właśnie w rodzinie poznajemy miłość, troskę i wspólne przeżycia. Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Babci i Dzień Dziadka to okazja do wyrażenia swoich uczuć i spostrzeżeń na temat swojej rodziny przez sztukę. Praca plastyczna Moja rodzina jest dobrym wyjściem do rozmów na temat rodziny. Pobierzcie darmowy szablon i przygotujcie z dziećmi rodzinne portrety!

Moja rodzina praca plastyczna dla dzieci


Praca plastyczna o rodzinie może przybrać wiele różnych form, w zależności od wieku dziecka i jego zainteresowań artystycznych. Może to być kolaż, rzeźba, obraz lub rysunek. Najważniejsze jest, aby dziecko miało swobodę w wyrażaniu kreatywności i emocji.

Z gotowym szablonem pracy plastycznej Moja rodzina przygotowanie rodzinnego portretu będzie jeszcze prostsze. 

Co jest potrzebne do zrobienia pracy plastycznej Moja rodzina?


  • kartki papieru;
  • farby;
  • nożyczki;
  • klej;
  • wszelkie inne materiały, które dzieci będą chciały wykorzystać;
  • szablony (do pobrania na końcu wpisu).

Dzień Rodziny praca plastyczna

dzień rodziny praca plastycznaPierwszym krokiem do wykonania pracy plastycznej na Dzień Rodziny jest zachęcenie dziecka do przemyślenia, czym jest dla niego rodzina. Może to być zadanie w formie rozmowy lub pisemnego wyjaśnienia. Różne rodzaje rodzin znajdziecie w poprzednim wpisie. 

Dziecko może zastanowić się nad tym, jakie są najważniejsze osoby w jego rodzinie, jak się nazywają, jakie mają zwyczaje i tradycje. Dobrze jest pozwolić dziecku na swobodne opowiedzenie o swoich wspomnieniach i odczuciach związanych z rodziną. 

Kiedy dziecko już dobrze zrozumie, czym jest rodzina, można przystąpić do tworzenia pracy plastycznej. Zachęćmy dziecko do wyobrażenia sobie najważniejszych członków swojej rodziny i narysowania ich w ramkach. Dziecko następnie ozdabia ramki, a później wycina. Na koniec planuje rozmieszczenie ich na ścianie dołączonej do pliku i nakleja. 

Po ukończeniu pracy plastycznej warto ją wspólnie z dzieckiem obejrzeć i porozmawiać o tym, co dziecko stworzyło. To pozwoli mu jeszcze bardziej pogłębić rodzinną więź. 

Szablon pracy plastycznej Moja rodzina do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź