TRYB JASNY/CIEMNY

Opaska pszczółki z papieru

opaska pszczółka do druku


Opaska pszczółki to uroczy pomysł na ozdobę z okazji Dnia Pszczoły, którą można zrobić samodzielnie z papieru. Ten mały dodatek wyeksponuje Dzień Pszczół w przedszkolu. Skorzystajcie z darmowych opasek z pszczołami i udekorujcie nimi głowy dzieci.

Opaska pszczoła to prosty, zabawny projekt DIY, który można wykonać w zaledwie kilka minut. To świetna opcja na Dzień Pszczoły, aby dodać wyjątkowy element do dziecięcego stroju. Sprawdzi się również u prowadzącego zajęcia nauczyciela, przykuje wzrok i zaciekawi małych słuchaczy. Co więcej może być prezentem dla dzieci na zakończenie obchodów Dnia Pszczół.

opaska pszczoła do drukuW pliku znajdziecie kilka wzorów opasek. 

Moją ulubioną jest ta, którą dzieci mogą samodzielnie pokolorować i ozdobić. Jeżeli macie możliwość warto dodać dodatkowe ozdoby do opaski pszczółki z papieru. Sprawdzą się mazaki, koraliki lub cekiny - nadadzą opasce prawdziwego pszczelego blasku.

Alternatywą tej opaski jest wersja kolorowa, zawierająca różne urocze ilustracje kojarzące się z pszczołami.


Dzień Pszczoły zabawy ruchowe


Opaska z pszczołą posłuży nie tylko jako ozdoba, sprawdzi się jako element zabaw ruchowych dla dzieci. Do zabaw ruchowych proponuję proste opaski z pszczołą w różnych kolorach. Można wymyślić wiele zabaw z użyciem opaski, które pomogą rozwijać dzieciom zdolności ruchowe i zwinność. Oto kilka z nich:

  • Pszczółki i kwiaty - dzielimy dzieci na dwie drużyny kwiaty i pszczoły - pszczoły wyposażamy w opaski.  Na sygnał dźwiękowy dzieci biegają po wyznaczonym terenie, kiedy usłyszą kolejny sygnał dźwiękowy, pszczółki łapią kwiaty. 

  • Pszczela sztafeta - ponownie dzielimy dzieci na drużyny. Ustawiamy je w kolejce. Pierwszy uczestnik w każdej drużynie musi założyć opaskę z pszczołą i biec wokół np. pachołka, a następnie przekazać opaskę następnej osobie. Zabawa kończy się, kiedy wszystkie dzieci przebiegną trasę.

  • Królowa Pszczół - wyznaczamy jedno z dzieci, które zostanie królową pszczół lub królem, wręczamy mu opaskę. Pszczela królowa szuka pszczół do swojej rodziny. Na sygnał pszczoła łapie inne pszczoły, jeśli któraś zostanie przez nią dotknięta, zamienia się w członka rodziny królewskiej.

  • Taniec z pszczołą - włączamy muzykę, ustawiamy dzieci w kole i zachęcamy do swobodnego tańca. Podczas tańca dzieci przekazują sobie opaskę. Ten, kto ma opaskę na głowie musi "popisać się" śmiesznymi ruchami tanecznymi.

  • Pszczoły do ula - drukujemy różnokolorowe opaski, w taki sposób, aby każdy kolor nosiło kilkoro dzieci. Dzieci poruszają się swobodnie. Na sygnał wybrany kolor opasek musi stworzyć pszczelą rodzinę. Kolejny wariant - prowadzący zabawę woła: do ula przylatują pszczoły w kolorze... czerwonym. Wówczas dzieci z czerwonymi opaskami biegną do ula. 

Opaski pszczółki do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź