TRYB JASNY/CIEMNY

Jak wybrać dobry biustonosz do karmienia?

biustonosze do karmienia

Ciąża to czas, kiedy ciało kobiety zmienia się w ogromnym stopniu. Dzięki temu jest w stanie przygotować się do nadchodzących wyzwań. Duża zmiana dotyczy zwłaszcza piersi. Nie tylko w sporym stopniu zwiększa się ich rozmiar, ale jednocześnie wrażliwość. Czasami też pojawia się ból. Już po urodzeniu malucha, bielizna musi odpowiadać kolejnym potrzebom kobiet. Staniki do karmienia to jedne z najważniejszych elementów garderoby świeżo upieczonej mamy. Na co zwrócić uwagę podczas ich wybierania?

Czym wyróżniają się dobre biustonosze do karmienia?

Zwiększona tkliwość piersi sprawia, że bardzo ważne jest zapewnienie im ulgi właśnie poprzez dobór odpowiedniej bielizny. Dla wielu kobiet jest to spore wyzwanie. Warto zatem sprawdzić, czy wybrany przez nas model ma kilka ważnych cech.

  • Absolutnie kluczowy jest łatwy dostęp do piersi. Dobry biustonosz do karmienia powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby można było szybko i wygodnie odpiąć miseczki. Przełoży się to na możliwość karmienia dziecka w dowolnym momencie. Należy też zwrócić uwagę czy po odpięciu miseczek stanik trzyma się na swoim miejscu.
  • Panie, których piersi są dość duże powinny wybierać usztywniane biustonosze do karmienia, czyli wersje z fiszbinami. Ich zadaniem jest podtrzymywanie biustu. Taka bielizna sprawdzi się nie tylko na co dzień, zapewniając nam wygodę, ale również podczas wyjść, gdy chcemy założyć elegancki strój. Dzięki fiszbinom piersi są świetnie wymodelowane. Elementy usztywniające dodatkowo ułatwiają karmienie. Wyposażenie w boczne fiszbiny zapobiega z kolei marszczeniu się stanika.
  • Kolejną ważną kwestią jest materiał. Bielizna dla karmiących powinna być delikatna dla skóry i przewiewna. Najlepiej zdecydować się na modele, które mają wewnętrzne miseczki wykonane z bawełny. Taki materiał jest przyjazny dla ciała, nie powoduje podrażnień, a przy tym zapewnia dobrą cyrkulację powietrza.
  • Warto pamiętać o tym, że bielizna dla karmiących wcale nie musi być nudna. Stylowe i kobiece staniki z koronką to dla wielu pań świetny sposób na zwiększenie pewności siebie i lepszy nastrój. Można też zdecydować się na wzorzyste modele.

Należy również dodać, że tego typu staniki muszą być wyposażone w specjalne kieszonki, w których można umieścić wkładki laktacyjne. Te niewielkie elementy zapewniają poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji, zmniejszając ryzyko pojawienia się plam z mleka na ubraniu.

biustonosz do karmienia


Jak dobrać i kiedy kupić biustonosz do karmienia?

Wiedząc już jaki stanik do karmienia sprawdzi się najlepiej, można zastanowić się nad rozmiarem. Piersi każdej kobiety zmieniają się w innym stopniu. Z tego względu bieliznę zawsze należy dopasowywać indywidualnie. Kupowanie “na oko” nie jest dobrym pomysłem. Jeśli chcemy mieć pewność, że stanik będzie perfekcyjnie pasować, najlepiej sprawdzić swoje wymiary za pomocą miary krawieckiej i porównać je z tabelą rozmiarów dotyczącą danego modelu bielizny. Trzeba też pamiętać o tym, że rozmiarówka może się różnić u poszczególnych producentów, dlatego warto sprawdzać tabelę za każdym razem. Potrzebne będą nam informacje o obwodzie pod biustem i obwodzie w biuście.

Idealny biustonosz do karmienia piersią powinien zapewniać wygodne podtrzymanie biustu oraz ulgę. Panie o większym rozmiarze mogą nawet odczuwać, że ich ciało jest odciążone. Przód i tył muszą znajdować się na tej samej wysokości, a mostek biustonosza ma dobrze przylegać do obwodu. 

Kiedy jest najlepszy moment na zakup bielizny? Nie warto robić tego zbyt wcześnie, gdyż rozmiar biustu może się jeszcze zmienić. Optymalnym czasem jest miesiąc przed porodem. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy trzeba będzie szybko i nerwowo kupować bieliznę.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź