TRYB JASNY/CIEMNY

Kupony dla Mamy i Taty - prezent do druku


Kupony dla Mamy i Taty to doskonały pomysł na szybki prezent DIY dla tych z Was, którym zależy na maksymalnym wykorzystaniu wolnego czasu. Prezent nada się do przygotowania przez dzieci właściwie w każdym wieku - ich zadaniem jest jedynie wyciąć kupony i pokolorować gotowe elementy.

Obecnie nie warunkuje się aktywności podejmowanych z rodzicami według płci, dlatego też przygotowałam kupony uniwersalne, które sprawdzą się zarówno dla mam, jak i dla tatusiów :) Ponadto takie kupony zapewnią wspólną chwilę całym rodzinom, a przy dobrym rozplanowaniu kilka chwil przez kilka kolejnych dni :)


Na kuponach zamieściłam przykładowe rzeczy, z którymi dzieci mogą pomóc swoim rodzicom, np. pomoc przy praniu, zmywarce, opiece nad zwierzakiem oraz takie, które wiążą się z okazywaniem czułości, np. kupon na przytulenie czy uśmiech. To od rodzica teoretycznie powinno zależeć z których kuponów skorzysta, ale w praktyce to zazwyczaj dziecko chce losować kupony i pomagać.


Kupony dzieci mogą wręczyć na gotowych kartkach lub schować je do przygotowanych wcześniej kopert, co jest super uroczą opcją i wygląda mniej więcej tak:


Naklejki na koperty zrobiłam w wersji czarno-białej - ekonomicznej jak i z kolorowymi serduszkowymi postaciami wyobrażającymi postacie mamy i taty.

W pliku znajdziecie 24 kupony do samodzielnego pokolorowania i ozdobienia przez dzieci. Pokolorować należy również czcionkę, więc dziecko dodatkowo zapamiętuje i ćwiczy litery. Ikonki pomogą zrozumieć kupony nawet bez umiejętności czytania.


Kupony dla Mamy i Taty do pobrania TUTAJ


Zapraszam Was również po inne materiały z kategorii RodzinaDzień Mamy i Taty oraz Dzień Babci i Dziadka, gdzie także znajdują się pomysły na prezentowe kupony i wiele innych pomocnych materiałów.

Jeżeli korzystasz ze stworzonych przeze mnie materiałów, będę wdzięczna za udostępnienie posta oraz lajki i komentarze. To daje mi największą motywację do dalszej pracy! :)

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź