TRYB JASNY/CIEMNY

Wszyscy jesteśmy kolorowi zabawa z kolorami skóry

dzień dziecka przedszkoleJednym z najważniejszych aspektów wychowania dzieci jest nauka tolerancji, zrozumienia i akceptacji różnic między ludźmi. Dzieci powinny uczyć się, że każdy człowiek jest unikalny, niezależnie od swojego wyglądu czy koloru skóry. Jednym z ciekawych sposobów, aby wprowadzić te wartości w zabawę, jest eksploracja i odkrywanie różnych kolorów skóry. Poprzez taką zabawę dzieci mogą nauczyć się doceniać różnorodność i promować równość w społeczeństwie.

Dzieci na świecie zabawa z kolorami skóry


Czy wiecie, że skóra każdego człowieka ma inny kolor? Nie ma dwóch takich samych idealnych odcieni. Zapraszam Was do zabawy związanej z kolorem skóry. 

dzieci świata scenariusz zajęć przedszkole

Przygotowałam ilustracje dzieci o różnych odcieniach skóry oraz pobrałam z nich kolor skóry i umieściłam w kwadratach. Ilustracje i kwadraty wycinamy, następnie rozkładamy przed dzieckiem. Zadaniem dziecka jest dopasować kwadrat z kolorem skóry do odpowiedniej ilustracji. Dodatkowo każdy kwadrat i każdy kolor został opisany kodem HTML - tutaj możecie się posłużyć informacją, że ludzi na świecie jest tak wielu, tak samo jak odcieni ludzkich skór, że nie wystarcza na nie nazw kolorów, takich jak: biały, żółty, czarny, czerwony. Dlatego kolory można oznaczać za pomocą kodu, co daje nam nieskończenie więcej możliwości.


Ze starszymi dziećmi takie kody możecie nawet wpisać w palecie barw np. w programie Paint 3D i spróbować je odnaleźć (uruchamiamy program - wybieramy pod paletą barw po prawej "Dodaj kolor" a następnie wpisujemy kod w wartości szesnastkowej (zaznaczone pole) bez #).

nauka kolorów przedszkole

W pliku znajdziecie 10 ilustracji przedstawiających dzieci oraz 10 kwadratów z kolorami. Jak zawsze zachęcam Was do laminowania pomocy, wówczas nie zniszczą się podczas pierwszego użycia i będzie można z nich korzystać w przyszłości.

dzień dziecka zabawy

Zabawa Wszyscy jesteśmy kolorowi będzie idealna na Dzień Dziecka, zajęcia o tolerancji, różnorodności i dzieciach świata.

dzień dziecka scenariuszZabawa Wszyscy jesteśmy kolorowi do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź