TRYB JASNY/CIEMNY

Owady karty ruchowe

karty ruchowe z owadami

Wiosna to najlepsza pora roku, aby poszerzyć zainteresowanie dziecka światem owadów. Na pierwszy rzut oka, owady nie wyglądają zbyt sympatycznie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczynić je bohaterami zabawy. Poniżej przedstawię Wam karty ruchowe z owadami w roli głównej.

Karty ruchowe z owadami


Karty ruchowe z owadami to interesujący sposób na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem lub element zajęć w przedszkolu i żłobku. Dzięki nim dzieci mogą nauczyć się nie tylko ciekawych faktów na temat owadów, ponieważ podczas zabawy, możemy wtrącać im różne owadzie ciekawostki lub czytać fragmenty książek, poświęconych owadom. Dzięki kartom dzieci rozwiną również swoją kreatywność i zdolności ruchowe. 

W żłobku i przedszkolu możecie wykorzystać je podczas zajęć dydaktycznych, jako przerywnik ruchowy lub podczas 5 minut przed śniadaniem, obiadem lub żeby po prostu rozruszać dzieci.

karty ruchowe dla dzieci

darmowe karty ruchoweZ tymi darmowymi kartami ruchowymi poświęconymi owadom, gwarantuję Wam sukces na zajęciach, dużo śmiechu i dobrą zabawę. 

W pliku znajdziecie 12 kart, na których w większości znajdują się popularne owady. Ale uwaga! Umieściłam na nich również pająka i dżdżownicę, które również z robalami  dzieciom się kojarzą, a jak wszyscy wiemy odpowiednio pająk jest pajęczakiem, a dżdżownica pierścienicą i to idealna okazja, żeby dzieci w tym temacie uświadomić. Poza tym pająk i dżdżownica też mogą trochę ruchowo podokazywać ;)

Owady karty ruchowe do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź