TRYB JASNY/CIEMNY

Zapewnij swojemu dziecku najlepsze wakacyjne wspomnienia!Dzieciństwo kojarzy się z poznawaniem świata, silnymi emocjami, rozwijaniem pasji i odnajdywaniem nowych przyjaciół. Jako rodzic powinieneś zadbać o to, aby zapewnić swojemu dziecku najlepsze warunki do rozwoju. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak Twoja pociecha może oryginalnie spędzić czas w wakacje!

Pomysłów na wakacyjne plany dla dzieci jest mnóstwo – wszystko zależy od kreatywności rodziców oraz budżetu, którym dysponują. Ogromną popularnością cieszą się półkolonie Poznań 2023 , ale także wszelkie aktywności kształtujące charakter lub podczas których ma się kontakt ze zwierzętami i przyrodą. Przekonaj się, o czym mowa!

Półkolonie Poznań 2023

Półkolonie organizowane w Poznaniu to przede wszystkim liczne spotkania z rówieśnikami, mnóstwo śmiechu i ciekawe, unikalne zabawy na świeżym powietrzu. Organizowane są turnusy dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz dla tych młodszych, w wieku 3-6 lat. Dziecko może spodziewać się gier terenowych, wspólnych wycieczek, eksperymentów oraz nabywania nowych umiejętności językowych .

Wszystko to wzbogacone jest zdrowym, zbilansowanym cateringiem , aby każdy uczestnik półkolonii miał codziennie mnóstwo energii. Półkolonie organizowane są od ponad 10 lat, dlatego jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie dziecka oraz na tym, aby poznawało przyjaciół i świetnie się bawiło, koniecznie rozważ tę opcję!

Spływy kajakowe

Jeśli chcesz tworzyć wspomnienia wspólnie ze swoim dzieckiem, zabierz je na spływ kajakowy. Trasy dobierane są w zależności od wieku dziecka i poziomu jego umiejętności . To sposób na wyciszenie się, poznanie zupełnie nowej, ale niezwykle ciekawej aktywności fizycznej oraz obserwację wspaniałych krajobrazów. Po zakończeniu spływu dziecko może bawić się w wodzie, równie dobrze sprawdzi się pyszny piknik.

Spływ kajakowy może być główną atrakcją, ale także może być częścią kilkudniowej wycieczki, np. w góry.

Nauka jazdy konnej

Z różnych powodów nie chcesz wyjeżdżać i zależy Ci, aby Twoje dziecko odpoczęło w miejscu zamieszkania, ale jednocześnie nie chcesz, aby przez całe wakacje siedziało w domu? Zapisz je na naukę jazdy konnej! Stadniny konne są coraz popularniejsze, dlatego jest duża szansa, że i w Twojej okolicy znajduje się chociaż jedna. Szczególnie jeśli mieszkasz w dużym mieście lub na przedmieściach.

Na początku zapisz dziecko na jedną lekcję, jeśli mu się spodoba, możesz wykupić miesięczny karnet. To aktywność fizyczna rozwijająca empatię, cierpliwość i odpowiedzialność . Kontakt ze zwierzętami pobudza emocjonalnie, pozwala się wyciszyć. Dodatkowo kształtują się zdolności motoryczne.

Rodzinne biwaki

Ostatnią propozycją jest wspólny, rodzinny wyjazd pod namioty. To rozwiązanie dla nieco starszych dzieci, które nie będą bać się spędzać nocy na łonie natury i nie potrzebują już stałego dostępu do udogodnień sanitarnych. Niesamowita przygoda, mnóstwo nowych przeżyć i silnych emocji , a także nauka samodzielności i umiejętności przetrwania . Biwakowanie z pewnością zacieśnia więzy rodzinne i pozwala zbliżyć się do siebie.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź