wtorek, 7 maja 2019

Prezenty na Dzień RodzinySzukacie pomysłów na łatwych w wykonaniu, ale również efektownych prezentów dla rodziców na Dzień Rodziny? Dobrze trafiliście!

Większość placówek posiada na ten cel skromy budżet, dlatego przy niektórych propozycjach znajdziecie orientacyjne ceny potrzebnych półproduktów.

Zanim oczy wypełnią Wam zdjęcia i pomysły, odsyłam do poprzednich postów, w których już podobna tematyka się pojawiła:
  • Bawełniana torba na zakupy

Na allegro ceny zwykłych bawełnianych białych toreb zaczynają się już o 2,50 + koszty wysyłki. Taką torbę dzieci mogą pomalować, odcisnąć na niej dłonie lub stopy, ozdobić techniką decoupage, odcisnąć połówki owoców, większe pieczątki, symbole. 

fot. merrimentdesign.com

  • Obrazek z kwiatów

Koszt najprostszej ramki do zdjęć zaczyna się już od 3 zł. Warto wybrać się z dziećmi na łąkę, do parku i poprosić je o zerwanie kwiatów dla rodziców. Kwiaty mogą następnie ułożyć na folii do laminowania, a my możemy je zgrzać, albo po prostu ułożyć na dołączonej do ramki folii lub szkle. Piękny obrazek do każdego mieszkania gotowy!

fot. danafashiontrends.us

  • Zakładka ze zdjęcia


Prosimy rodziców o zdjęcia ich pociech. Przygotowujemy sznurek z muliny, zdjęcia maluchów laminujemy, wycinamy, doczepiamy sznurek i voila! Zakładka dla np. zaczytanego taty.

fot. wohnidee.wunderweib.de

  • Kubek


Osobiście jestem fetyszystką kubków i kocham je dostawać (kupować też). Ceny białych kubków zaczynają się nawet o 1,50 zł! Sposobów na ich ozdobienie przez dzieci jest mnóstwo. Najbardziej niesamowitym jest zanurzenie kubka w mieszance lakierów do paznokci. Możemy poprosić mamy dzieci o przyniesienie nieużywanych lakierów lub same przynieść coś z domów. Maluchy mogą również ozdobić kubek odciskami palców lub rysunkami, z tym, że wówczas najlepiej sprawdzą się specjalnie mazaki do szkła. Jak przebiega cały proces? Zajrzyjcie tutaj! klik

fot. thesweetestoccasion.com

  • Skarbonka ze słoika (bo oszczędzania nigdy za wiele)


Do wykonania prezentu potrzebujemy słoik i kogoś, kto będzie umiał wyciąć dziurkę w pokrywce (w najgorszym przypadku słoik, żeby coś do niego wrzucić trzeba będzie odkręcić). Dzieci ozdobią słoik poprzez jego pomalowanie, obklejenie kolorowymi taśmami, muliną itd. 

Instrukcja tutaj: klik

fot. livingwellmom.com

  • Magnesy na lodówkę


Tutaj można popisać się naprawdę ogromną kreatywnością, bo magnesy da się zrobić ze wszystkiego do czego można przyczepić taśmę magnetyczną. Koszt taśmy to ok. 11 zł za 3 m. Najfajniej na Dzień Rodziny sprawdzą się takie wykonane z modeliny przez dzieci lub ze zdjęć. 

fot. madeforlittlegents.com


  • Personalizowany brelok


Koszt pustej zawieszki to ok. 2,50 zł za sztukę. Do środka można włożyć rysunek dziecka. 


  • Obrazek z gwoździ i sznurka


Sam proces tworzenia będzie również nie lada prezentem dla dzieci ;) 


  • Podkładki pod kubki


Najtańsze "gołe" podkładki to na allegro 1,23 zł sztuka. Tutaj po raz kolejny można popisać się pomysłowością i ozdobić je np. lakierem do paznokci, nakleić zalaminowane zdjęcia i co tylko dusza zapragnie. Podkładki dadzą się zrobić także z pokrywek do słoików.

fot. molliemakes.com
Pamiętajcie - rodzice najbardziej ucieszą się z rzeczy, w których będzie widoczny wkład ich dzieci.

1 komentarz:

Dziękuję, że jesteś <3 Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)