TRYB JASNY/CIEMNY

Prezenty na Dzień RodzinySzukacie pomysłów na łatwych w wykonaniu, ale również efektownych prezentów dla rodziców na Dzień Rodziny? Dobrze trafiliście!Większość placówek posiada na ten cel skromy budżet, dlatego przy niektórych propozycjach znajdziecie orientacyjne ceny potrzebnych półproduktów.

Zanim oczy wypełnią Wam zdjęcia i pomysły, odsyłam do poprzednich postów, w których już podobna tematyka się pojawiła:
 • Bawełniana torba na zakupy na prezent


Na allegro ceny zwykłych bawełnianych białych toreb zaczynają się już o 2,50 + koszty wysyłki. Taką torbę dzieci mogą pomalować, odcisnąć na niej dłonie lub stopy, ozdobić techniką decoupage, odcisnąć połówki owoców, większe pieczątki, symbole. Ogranicza właściwie jedynie wyobraźnia, a torba przyda się każdemu!

fot. merrimentdesign.com

 • Obrazek z kwiatów i folii do laminatora


Koszt najprostszej ramki do zdjęć zaczyna się już od 3 zł. Warto wybrać się z dziećmi na łąkę, do parku i poprosić je o zerwanie kwiatów dla rodziców. Kwiaty mogą następnie ułożyć na folii do laminowania, a my możemy je zgrzać, albo po prostu ułożyć na dołączonej do ramki folii lub szkle. Piękny obrazek do każdego mieszkania gotowy!

fot. danafashiontrends.us

 • Zakładka ze zdjęcia


Prosimy rodziców o zdjęcia ich pociech. Przygotowujemy sznurek z muliny, zdjęcia maluchów laminujemy, wycinamy, doczepiamy sznurek i voila! Zakładka dla np. zaczytanego taty, żeby podczas lektury nie zapomniał o swojej latorośli ;)

fot. wohnidee.wunderweib.de

 • Kubek


Osobiście jestem fetyszystką kubków i kocham je dostawać (kupować też). Ceny białych kubków zaczynają się nawet o 1,50 zł! Sposobów na ich ozdobienie przez dzieci jest mnóstwo. Najbardziej niesamowitym jest zanurzenie kubka w mieszance lakierów do paznokci. Możemy poprosić mamy dzieci o przyniesienie nieużywanych lakierów. Maluchy mogą również ozdobić kubek odciskami palców lub rysunkami, z tym, że wówczas najlepiej sprawdzą się specjalnie mazaki do szkła. Jak przebiega cały proces? Zajrzyjcie tutaj! klik


fot. thesweetestoccasion.com

 • Skarbonka ze słoika (bo oszczędzania nigdy za wiele)


Do wykonania prezentu potrzebujemy słoik i kogoś, kto będzie umiał wyciąć dziurkę w pokrywce (w najgorszym przypadku słoik, żeby coś do niego wrzucić trzeba będzie odkręcić). Dzieci ozdobią słoik poprzez jego pomalowanie, obklejenie kolorowymi taśmami, muliną itd. 

Instrukcja tutaj: klik

fot. livingwellmom.com

 • Magnesy na lodówkę


Tutaj można popisać się naprawdę ogromną kreatywnością, bo magnesy da się zrobić ze wszystkiego do czego można przyczepić taśmę magnetyczną. Koszt taśmy to ok. 11 zł za 3 m. Najfajniej na Dzień Rodziny sprawdzą się takie wykonane z modeliny przez dzieci lub takie do których użyto zdjęć. 

fot. madeforlittlegents.com


 • Personalizowany brelok


Koszt pustej zawieszki to ok. 2,50 zł za sztukę. Do środka można włożyć rysunek dziecka, odcisk paluszka, dzieci, które potrafią pisać mogą zapisać jakieś zdanie albo swoje imię. 


 • Obrazek z gwoździ i sznurka

Sam proces tworzenia będzie również nie lada prezentem dla dzieci ;) Dzieci przy odpowiednim nadzorze mogą same przybić gwoździe do miękkiej deseczki. Gwarantuję 100% skupienie i ogromną satysfakcję z wykonanej pracy.


 • Podkładki pod kubki


Najtańsze "gołe" podkładki to na allegro 1,23 zł sztuka. Tutaj po raz kolejny można popisać się pomysłowością i ozdobić je np. lakierem do paznokci, nakleić zalaminowane zdjęcia i co tylko dusza zapragnie. Podkładki dadzą się zrobić także z pokrywek do słoików.

fot. molliemakes.com
Pamiętajcie - rodzice najbardziej ucieszą się z rzeczy, w których będzie widoczny wkład ich dzieci.

Komentarze

 1. Czy podkładki korkowe można malować zwykłą farbą, której używamy w przedszkolu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej lakierem do paznokci lub farbą akrylową. Chociaż zwykła farba też powinna dać radę, jedynie odrobinkę się... wchłonie :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź