TRYB JASNY/CIEMNY

Kursy szybkiego liczenia dla dzieci


Jeden do wykonania najprostszych operacji matematycznych potrzebuje kalkulatora, drugi wykona obliczenia w tabelkach Excela, trzeci zrobi je w pamięci bez większego problemu, a czwarty zaskoczy wszystkich - w mig poda prawidłowy wynik zadania i nie jest to żadna magiczna sztuczka.

Czy umiejętność szybkiego liczenia jest wrodzona czy też można się jej nauczyć?

Niektórzy z nas mają wrodzony talent do matematyki - zabawa cyframi i rozwiązywanie zadań są przyjemnością, zabawą. Takie osoby w lot pojmują wszelkie nowe zagadnienia i dziedziny tej nauki. Szybkie liczenie nie jest jednak domeną osób utalentowanych - szybkiego liczenia można się nauczyć, choć naukę warto rozpocząć w najmłodszych latach, ponieważ jej opanowanie zajmuje trochę czasu. Umiejętność szybkiego liczenia wymaga też ciągłej praktyki.

Gdzie można nauczyć się szybkiego liczenia?

Najlepszym rozwiązaniem są kursy szybkiego liczenia, takie jak arytmetyka mentalna Łódź. Prowadzone w ramach kursu zajęcia mają na celu zmusić do pracy obie półkule mózgowe, co pozwala rozwijać myślenie logiczne, pamięć wzrokową, szybciej operować liczbami, zwiększyć zdolność koncentracji, pobudzić kreatywność. Uczestnicy kursu spotykają się zazwyczaj raz w tygodniu przez okres 10 miesięcy, w odpowiednich wiekowo i niewielkich grupach i korzystając z najnowocześniejszych i skutecznych metod nauczania zdobywają wiedzę, która przyda im się w wielu dziedzinach życia.

Czy umiejętność szybkiego liczenia jest umiejętnością przydatną w życiu?

Zdecydowanie tak. Pierwsze korzyści z umiejętności szybkiego liczenia widać już w szkole - dziecko, które z łatwością wykonuje zadania matematyczne jest bardziej pewne siebie, nie jest obciążone nauką, może poświęcić zaoszczędzony dzięki temu czas na inne kwestie, lepiej uczy się języków obcych. Dziecko, które szybciej kojarzy fakty i potrafi się skoncentrować, przyswaja więcej informacji. To ważne, szczególnie w obecnym systemie nauczania, gdy ilość materiału do przyswojenia jest bardzo duża. Umiejętność szybkiego liczenia przydaje się także w życiu dorosłym np. podczas rozmowy o pracę (ilu ludzi ma kłopoty z przeliczeniem pensji brutto na netto i ilu nie potrafi określić o jaki procent otrzymywanego wynagrodzenia chcieliby otrzymać podwyżkę), w banku podczas rozmowy o ofercie kredytowej, w ekonomii życia codziennego.

Szybkie liczenie to praktyczna i bardzo przydatna umiejętność - efekty uczestnictwa w kursach pojawiają się bardzo szybko. Warto rozważyć kursy szybkiego liczenia jako dodatkowe zajęcia dla swojego dziecka - to trafiona inwestycja w jego przyszłość.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź