TRYB JASNY/CIEMNY

Jaki prezent dla 4 latki?

prezent dla 4 latki


Nikogo nie zdziwi fakt, że czteroletnie dziecko jest nie tylko prawdziwym wulkanem energii ale też ciekawskim miłośnikiem w kółko zadawanego pytania "dlaczego?" Codziennością każdego czterolatka i czterolatki jest wymyślanie własnych historii przez co maluch doskonali swe umiejętności komunikacji. W takim rozkładzie sił, rzeczą oczywistą, jest to, że najlepszy prezent dla 4 - latki powinien rozbudzać jej wyobraźnie, stymulować kreatywność i zachęcać do poznawania nowych bodźców.

Wiek 4 lat jest doskonałym czasem do zapoznania dziecka z różnego rodzajami procesów zachodzącymi w przyrodzie. Mini rurki hydrauliczne do kąpieli oraz przezroczysta parasolka sprawdzą się w tej kwestii doskonale, zapewniając dziecku całą masę mokrej zabawy.

Kreatywne zabawki dla czteroletniej dziewczynki

Kiedy zauważymy, że z córeczki wyrasta mała księżniczka, interesująca się maminą biżuterią, to doskonały czas na zakup kolorowego zestawu do tworzenia biżuterii. Tego rodzaju zestaw do samodzielnego rękodzieła nie tylko rozwija zdolności manualne dziecka ale też pobudza jego kreatywność i dostarcza wielu doznań sensorycznych. Samo tworzenie błyskotek oznacza mnóstwo frajdy dla całej rodziny.

Świetna zabawa dla czterolatków - zabawki sensoryczne 

Kolorowy makaron i sensoryczne gniotki do ściskania zaspokajają w dziecku potrzebę ściskania, turlania, zgniatania i podrzucania. Te niezwykle plastyczne i przyjemne w dotyki zabawki sprawdzą się nie tylko w przedszkolu, szkole i dziecięcym pokoju ale też w otoczeniu osoby dorosłej. Ta innowacyjny pomysł na prezent dla 4 latki wykazuje silne działanie odstresowujące, pomaga regulować emocje, służy w skupieniu uwagi i koncentracji.

Zabawki plastyczne dla każdego czterolatka 

Z względu na to, że każdy czterolatek jest wielkim odkrywcą, strzałem w dziesiątkę będą dla niego wszelkiego rodzaju zabawki plastyczne, z którymi odkrywanie świata nigdy nie będzie nudne. Należą do nich m.in.:

  • wodne kolorowanki wielokrotnego użytku
  • szablony do odrysowania - dinozaury, konie, 
  • kolorowanka z naklejkami - odkrywanie świata
  • wypukłe naklejki wielokrotnego użytku
  • gigantyczna kolorowanka alfabet ABC

Miłośnikom książkowych prezentów polecamy wesołe "Wierszyki ćwiczące język, czyli rymowanki logopedyczne dla dzieci", dzięki którym każdy czterolatek nauczy się poprawnej wymowy, ćwicząc mięśnie buzi i języka. Ponadto wszelkiego rodzaju książki aktywizujące pozwalają maluchom trenować spostrzegawczość, rozwijać kreatywność i ćwiczyć motorykę małą. To na jaki prezent dla 4 latki się zdecydujesz zależy w gruncie rzeczy od jej upodobań - najlepszą receptą na trafiony prezent jest obserwacja malucha pod kątem ulubionych bohaterów, rodzaju zabawy i spędzania wolnego czasu.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź