TRYB JASNY/CIEMNY

Klocki LEGO® - poznaj ciekawe nowości!

klocki lego nowości

Marka LEGO® ponownie zaskakuje! Właśnie pojawiły się kolejne nowości, które są dedykowane zarówno pełnoletnim miłośnikom klocków, jak i tym najmłodszym. Sprawdź niezwykłe zestawy, które już teraz zdobywają pierwszych fanów.

Kolekcja owadów

Pierwsza z nowości od marki LEGO to zestaw składający się z ponad 1100 elementów, który jest dedykowany pełnoletnim miłośnikom klocków. Mowa o zestawie Kolekcja owadów. Dzięki niemu zbudujesz aż trzy modele, które swoimi rozmiarami odpowiadają rzeczywistym rozmiarom zwierząt. Będą to niebieski motyl morpho, rohatyniec herkules i modliszka chińska w ich naturalnym środowisku. Motyl ma ruchome skrzydło. Rohatyniec - doczepiane skrzydło i charakterystyczne dla samca rogi. Natomiast w pełni ruchoma modliszka siedzi sobie w towarzystwie biedronki wielokropki. Dzięki temu, że każdy z owadów został przedstawiony wyjątkowo realistycznie, zestaw może stanowić prawdziwą gratkę dla miłośników przyrody. Za jego pomocą z bliska przyjrzysz się zachwycającej faunie, która już na pierwszy rzut oka robi ogromne wrażenie.

Concorde

Wśród nowości w klockach LEGO znacząco wyróżnia się także zestaw Concorde. To zestaw ponownie dedykowany pełnoletnim, który składa się z ponad 2000 elementów. W środku znajdziesz klocki, za pomocą których ułożysz najsłynniejszy samolot pasażerski, naddźwiękowy. To bardzo szczegółowa replika angielsko-francuskiego samolotu. Model ma m.in. odchylany dziób, działające podwozie, wysuwane tylne koło, skrzydła typu delta z ruchomymi sterami wysokości, a także odchylane górne i dolne stery. Ale to wciąż nie wszystko! Czego jeszcze można się spodziewać? Concorde zaskakuje łatwo dostępną częścią z fotelami. Ponadto do modelu został dołączony stojak, dzięki któremu można ustawić samolot w trybach lotu, startu lub lądowania. Z tego względu doskonale prezentuje się na półce. Gotowy samolot ma aż 105 cm długości.

Zaciszny ogród

Dla osób, które wolą nieco spokojniejsze zestawy, marka LEGO również coś przygotowała! To zestaw Zaciszny ogród, składający się z ponad 1300 elementów, ponownie dedykowany dorosłym. Klocki pozwalają ułożyć model wzorowany na tradycyjnym japońskim ogrodzie. Zadbano w nim o każdy szczegół. Z poszczególnych elementów powstaną m.in. most łukowy, strumień, karpia koi, kwiaty lotosu, drzewa, skały i kamienne latarnie. Oprócz tego przyjdzie Ci także zbudować pawilon z salą do ceremonii parzenia herbaty. To doskonały wybór dla każdego miłośnika kultury japońskiej, który chce się oddać relaksującej rozrywce, a następnie postawić w swoim pokoju przepiękną dekorację.

Wioska marzeń

Marka LEGO nie zapomniała także o najmłodszych! Wioska marzeń to zestaw dedykowany dzieciom już od 7. roku życia. Składa się z ponad 430 elementów, z których powstanie fantastyczna kraina. Maluch wybuduje takie miejsca jak magiczny sklep, piekarnię oraz warsztat kowalski. Do pierwszego z nich może udać się, aby opanować magiczną sztuczkę, do drugiego - po śniadanie, a do trzeciego - aby uzbroić się od stóp do głów. To jednak wciąż nie wszystko! Zestaw pozwala także na zbudowanie wieży obronnej oraz przygotowanie się na ataki Koszmarników, które mogą nastąpić w każdym momencie. Czy Twój maluch obroni Wioskę marzeń? Dowiedz się tego, ofiarowując mu ten zestaw. To idealny prezent dla każdego małego miłośnika serialu telewizyjnego „LEGO DREAMZzz™”, których chce mieć przy sobie na co dzień swoich ulubionych bohaterów.

Prom kosmiczny Jedi T-6 Ahsoki Tano

Dla nieco starszych, bo 9-letninich wielbicieli klocków, marka LEGO przygotowała zestaw inspirowany uniwersum Star Wars™. Mowa o zestawie Prom kosmiczny Jedi T-6 Ahsoki Tano, który składa się z ponad 600 elementów. Z klocków powstanie niesamowity model statku kosmicznego z otwieranym kokpitem. W środku jest miejsce na minifigurkę. Oprócz tego wprawne oko dostrzeże także takie szczegóły jak m.in. podwozie, które można łatwo schować w trybie lotu, dwa miotacze klocków oraz dwa schowki na narzędzia i broń. To jednak wciąż nie wszystko, ponieważ w zestawie znajduje się także pięć minifigurek. Są to: Ahsoki Tano, Sabine Wren, profesora Huyanga i Marroka. Towarzyszą im akcesoria (m.in. miecze świetlne, miotacze), dzięki którym Twoje dziecko będzie mogło odgrywać scenki przez długie godziny i doskonale się bawić. Wrażenie robi także wielkość statku. Model po złożeniu ma ponad 27 cm długości.

Groot jako Venom

Ostatni zestaw spośród nowości wśród klocków LEGO dedykowany jest 10-latkom oraz nastolatkom. Tym razem inspiracją było uniwersum Marvela. Już od teraz miłośnicy klocków mogą ułożyć zestaw Groot jako Venom z 630 elementów. To realistyczny model, który przedstawia połączenie uroczego małego Groota i przeraźliwego kosmity Venoma. Można go dowolnie przebudowywać, dodając lub odejmując klocki. Przykład? Zmiany obejmują znany wszystkim długi język Venoma, ostre zęby, macki i duże białe oczy. Ponadto cała postać jest ruchoma. Po zbudowaniu postaci dziecko będzie mogło dowolnie ustawiać jej ręce, nogi, biodra i głowę. To da dodatkowe pole do popisu oraz pobudzi młodych ludzi, inspirujących ich do odgrywania niekończących się scenek.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź