TRYB JASNY/CIEMNY

"Lawenda i gadające koty" Małgorzata Masłowiecka - Lemoniada

Lawenda i gadające koty


„Lawenda i gadające koty” autorstwa Małgorzaty Masłowieckiej to wyjątkowa pozycja na rynku książek dla dzieci, która zdobywa serca czytelników nie tylko fascynującą fabułą, ale także oryginalnością wykonania. Publikacja wyróżnia się na tle innych książek nie tylko treścią, ale także samą formą – okładka książki jest aromatyzowana i pachnie lawendą, co dodaje jej niepowtarzalnego uroku.


Autorka zabiera nas w podróż do krainy roślin. Opowiada historię dziewczynki, Lawendy, (chociaż nie jest to prawdziwe imię bohaterki) która znajduje ukojenie i szczęście w otoczeniu przyrody, w domu swojej babci. W świecie pełnym kwiatów i ogrodowej magii, Lawenda odkrywa swoją wyjątkową wrażliwość i miłość do przyrody. Jednak powrót do miejskiego życia i oddalenie od babci sprawiają, że dziewczynka czuje się samotna i zagubiona. W tym trudnym momencie na jej drodze pojawiają się trzy gadające koty, które odmieniają jej życie.


Lawenda i gadające koty


Małgorzata Masłowiecka kreuje postaci z dużą starannością i głębią. Lawenda, mimo swojego młodego wieku, jest postacią wyjątkowo dojrzałą emocjonalnie, pełną empatii i wrażliwości. Babcia Róża to postać pełna ciepła i mądrości, która wprowadza Lawendę w świat przyrody i uczy ją doceniać małe radości. Koty są uosobieniem różnych charakterów i światopoglądów, ale wszystkie łączy chęć pomocy Lawendzie i pokazanie jej, że życie jest pełne barw i wartości.


Lawenda i gadające koty


Książka porusza ważne tematy, takie jak potrzeba bliskości z przyrodą, wartość rodziny i przyjaźni, a także uczy, że nie należy oceniać książki po okładce, a człowieka po wyglądzie. Autorka zwraca uwagę na to, jak ważna jest obecność bliskich i możliwość dzielenia się z nimi swoimi przeżyciami. Na kartach historii sami dowiemy się jak można wykorzystać różne rośliny i zioła w walce z dolegliwościami zdrowotnymi.


Lawenda i gadające koty


„Lawenda i gadające koty” to pięknie wydana, pełna emocji i mądrych przesłań książka, która z pewnością zachwyci młodych czytelników. Autorka udowadnia, że można połączyć edukacyjną wartość książki z fascynującą fabułą i magiczną atmosferą. To lektura, która nie tylko bawi, ale także uczy i inspiruje do refleksji. Polecam każdemu, kto szuka dla swojego dziecka książki pełnej ciepła, mądrości i niezwykłych przygód.


Link do książki: Lawenda i gadające koty

Za możliwość zapoznania się z książką dziękuję Wydawnictwu Lemoniada.


Lawenda i gadające koty

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź