TRYB JASNY/CIEMNY

5 niezbędnych elementów w pokoju niemowlaka – sprawdź, czy masz je wszystkie!

łóżeczka niemowlęce

Kiedy z niecierpliwością oczekujesz na pojawienie się na świecie Twojego maluszka, chcesz, aby wszystko w jego pokoiku było gotowe. Nic w tym dziwnego – to ogromna rewolucja w życiu każdej rodziny i warto być na nią jak najlepiej przygotowanym. Łóżeczko niemowlęce czy domek, który w przyszłości posłuży przedszkolakowi do zabawy to tylko dwa spośród pięciu niezbędnych elementów wyposażenia tego pomieszczenia. Sprawdź je wszystkie i wybierz się na zakupy do sklepu meblowego!

Łóżeczko niemowlęce – absolutna podstawa wyposażenia

Przez kilkanaście pierwszych miesięcy życia Twój maluch będzie przeważnie sporo spał lub wypoczywał w Twoich ramionach. Potrzebuje zatem bezpiecznego, ale też wygodnego do użytkowania dla Ciebie mebla. Łóżeczka niemowlęce z regulowaną wysokością stelaża i drewnianymi, gładkimi szczebelkami to podstawa aranżacji pokoiku dziecka. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że śpi ono blisko Ciebie, a jednocześnie przyzwyczaja się do samodzielnego wypoczywania.

Łóżko domek – dla starszego dziecka

Już na etapie kupna łóżeczka niemowlęcego warto pomyśleć też o tym, gdzie dziecko będzie spało, gdy nieco podrośnie. Dlaczego? Ponieważ oswajanie go z samodzielnym spaniem we własnym pokoju warto zaczynać jak najwcześniej. Łóżko domek to bardzo atrakcyjny mebel, który początkowo może służyć jako miejsce do zabawy, a z czasem do pełnego nocnego wypoczynku.

Komoda na ubranka

Oprócz podstawowych mebli do spania, należy wyposażyć pokoik niemowlaka również w te do przechowywania. Początkowo będą one zapełniane głównie malutkimi ubrankami, których jednak z biegiem czasu będzie przybywać. Dlatego też na start poleca się kupno wysokiej jakości komody – może to być mebel z litego drewna, który z biegiem czasu nie straci ani na jakości, ani na funkcjonalności, ponieważ gdy maluch dorośnie, będzie można z niego korzystać do tych samych celów. Warto zadbać o to, aby była ona odpowiednio duża i szeroka – wygodne, głębokie szuflady świetnie nadają się do trzymania w nich nie tylko bielizny, ale także odpowiednio złożonych spodni czy bluzek.

Szafa garderobiana

Wraz ze wzrostem malucha zmieniają się również jego potrzeby dotyczące ubranek. Stają się one coraz większe i bardziej zróżnicowane – wygodne śpioszki i body zastępowane są przez coraz bardziej wymyślne spódniczki, spodenki i inne elementy. Tym samym, gdy maluch podrośnie, w miejscu jego łóżeczka niemowlęcego może stanąć pełnoprawna, duża szafa garderobiana, w której będzie można uporządkować wszystkie stroje. W połączeniu z komodą takie umeblowanie będzie mogło stać w pokoju dziecka przez wiele kolejnych lat – jest to zatem inwestycja na przyszłość.

Wygodne krzesło dla mamy

Wykonując przy niemowlaku codzienne czynności, można się bardzo zmęczyć. Dlatego warto, aby w pomieszczeniu stanęło również komfortowe krzesło tapicerowane – na przykład koło łóżka domku albo łóżeczka niemowlęcego, przy których będziesz spędzać na co dzień sporo czasu, opiekując się brzdącem. Sprawdź ofertę dobrych sklepów meblowych i wybierz wszystkie niezbędne elementy wyposażenia pokoju dla malucha!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź