TRYB JASNY/CIEMNY

Zajęcia z architektury dla dzieci - czy warto?

Zajęcia z architektury dla dzieci - czy warto?Zajęcia z architektury dla dzieci - wielu rodziców z pewnością zada sobie pytanie - czy to nie za wcześnie? Czy dziecko poradzi sobie podczas takich lekcji, czy je polubi i czy rezultaty okażą się zadowalające - zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica? Postarajmy się wspólne poszukać odpowiedzi na te pytania, przyglądając się bliżej temu, na czym właściwie polegają tego typu warsztaty.


Dzieci szybko się uczą, chłoną wiedzę, bacznie obserwują świat i często dostrzegają więcej, niż dorośli. Dlatego warto rozsądnie wykorzystać umiejętności i predyspozycje dziecka, zapewniając mu możliwość rozwoju. Wielu opiekunów decyduje się zapisać dziecko na lekcję gry na instrumencie, naukę języka obcego, pływanie, itd. A czy zajęcia z architektury dla dzieci, to dobry pomysł?

1. Zajęcia z architektury dla dzieci - nie za wcześnie?

W Warszawie istnieje możliwość zapisana pociech w różnym wieku na zajęcia z architektury dla dzieci. Wielu opiekunów zada sobie pewne pytanie, czy to dobry pomysł, by wybrać dla dziecka właśnie takie zajęcia dodatkowe. Poszukajmy zatem odpowiedzi na to pytanie, przyglądając się szczegółom.

Zajęcia skierowane są do dzieci, które lubią rysować i dobrze czują się podczas zajęć artystycznych. Warsztaty prowadzą młodzi architekci i architektki, doświadczeni i z odpowiednim podejściem do najmłodszych uczniów. Program zajęć cotygodniowych dostosowany jest do możliwości wiekowych grup (zajęcia realizowane są na podstawie programu dydaktycznego opracowanego przez Narodowe Centrum Kultury). Zajęcia z architektury dla dzieci stają się nauką połączoną z rozrywką.

2. Korzyści płynące z zajęć architektury dla dzieci

Sądzisz, że dziecko ma talent, wiesz, że lubi rysować i sprawia mu to przyjemność? To doskonały początek! Oczywiście nie jest powiedziane, że dziecko uczestniczące w warsztatach musi zostać architektem. Ale zyskuje solidną bazę i jeśli zechce, w przyszłości będzie mogło się udać na studia architektoniczne, by przygotować do tego fascynującego i dochodowego zawodu.

Tak czy siak, kurs rysunku jest doskonałym pomysłem dla dziecka w każdym wieku. Nauka rysunku pomaga dzieciom ćwiczyć koordynację oko-ręka, sprawia, że maluchy baczniej i uważniej przyglądają się detalom, rozwijają wyobraźnię oraz pamięć.

Dodatkowo nauka rysowania pomaga dzieciom w zapanowaniu nad emocjami, uczy koncentracji, skupienia i cierpliwości. Wreszcie - rysowanie to przede wszystkim doskonała zabawa, relaks i odpoczynek.

Zajęcia realizowane są pod okiem ekspertów, a temat zajęć dobrany jest tak, by pozwolić dzieciom spędzać czas w przyjemny, ale i mądry sposób. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź