TRYB JASNY/CIEMNY

Owoce i warzywa ilustracje do druku

owoce i warzywa do druku


W związku z zbliżającym się Dniem Owoców i Warzyw, który przypada na 20 października, chcę podzielić się z Wami wyjątkowym zasobem, który będzie doskonałym uzupełnieniem każdej lekcji czy zabawy edukacyjnej w domu.

Jest nim zestaw darmowych plansz z owocami i warzywami dostępnych do pobrania na blogu dzieckiembadz.pl. Dlaczego warto sięgnąć po te materiały?

Owoce i warzywa obrazki do druku

Wizualizacja to klucz: Dzieci uczą się przez zmysły. Jasne i kolorowe ilustracje owoców i warzyw pozwolą im szybko zapamiętać ich wygląd oraz nazwy.

W pliku znajdziecie również podpisy: owoce, warzywa, owoce krajowe i owoce egzotyczne. Dzięki nim, ilustracje możecie zawiesić na gazetce lub wykorzystać w ramach ćwiczeń z kategoryzacji.

Poznawanie różnych owoców i warzyw przez zabawę może zachęcić dzieci do sięgania po te zdrowe przekąski.

Plansze mogą być wykorzystywane zarówno w przedszkolach, szkołach, jak i w domu. Świetnie nadają się do nauki języka, poznawania kolorów czy kształtów. Każda plansza jest podpisana, dzięki czemu dziecko patrząc na obrazek, jednocześnie może czytać go globalnie.

owoce do drukuA jak najlepiej wykorzystać te plansze? Oto kilka pomysłów:

- Organizujcie quizy dla dzieci, pytając o nazwy owoców i warzyw.
- Używajcie plansz jako punktu wyjścia do tworzenia zdrowych posiłków lub sałatek.
- Stwórzcie własne gry memory z owocami i warzywami. Wystarczy wydrukować ilustracje w mniejszej wersji.

Zachęcam do pobrania darmowych materiałów i obchodzenia Dnia Owoców i Warzyw w edukacyjny sposób! Niech ten dzień będzie przypomnieniem o tym, jak ważne jest zdrowe odżywianie i poznawanie świata poprzez zabawę.

warzywa do drukuJeśli jesteście zadowoleni z moich materiałów, proszę o udostępnienie tego wpisu w swoich sieciach społecznościowych i polecenie bloga innym. 

Owoce i warzywa ilustracje do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź