TRYB JASNY/CIEMNY

Dynia do druku szablony

dynia do druku

Sezon dyniowy jest w pełni, wielu z Was szuka szablonów dyni do druku z okazji Halloween lub Dnia Dyni, więc nie mogłam chyba znaleźć lepszego pomysłu niż rysunki dyni do wydrukowania i ozdobienia przez dzieci! To świetny sposób, aby wprowadzić dzieci w atmosferę jesieni i zbliżyć je do natury.

Dynia do druku 


Rysowanie i ozdabianie rysunków dyni to doskonała aktywność dla dzieci z wielu powodów: dzieci mogą wyrazić swoją kreatywność, wybierając kolory, wzory i styl, który najbardziej odpowiada ich wyobraźni. Praca nad takimi detalami, jak narysowanie twarzy dyni lub ozdobienie jej w wybrany sposób, pomaga w rozwoju precyzji i zdolności manualnych u dzieci. To świetny moment, aby rozmawiać z dziećmi o zmieniającej się naturze i tradycjach związanych z jesiennym czasem dyni.

Darmowe szablony dyni do wydrukowania


Na Dzieckiem bądź znajdziecie darmowe szablony dyni do druku!

Jak ozdobić dynię?


Kiedy już wydrukujecie rysunki dyni, przyjdzie czas na kreatywną część - ozdobienie ich! Oto kilka pomysłów:

  • dzieci mogą użyć kredków, farbek plakatowych lub pasteli, aby dodać kolor swoim dyniom. Możesz również dostarczyć im kolorowe ołówki, długopisy i flamastry.

  • zachęćcie dzieci do dodawania dodatków, takich jak brokat, cekiny, kawałki kolorowego papieru lub tkaniny, aby stworzyć unikalne ozdoby.

  • dzieci mogą wycinać różne kształty z kolorowego papieru i przyklejać je na rysunku dyni, tworząc efekt trójwymiarowy. W pliku znajdziecie różne straszne i niestraszne miny 

  • niech dzieci eksperymentują z różnymi technikami, łącząc np. rysowanie, kolorowanie i wycinanie.


Rysunki dyni do wydrukowania i ozdobienia przez dzieci to świetna okazja do rozwoju ich zdolności artystycznych i twórczej wyobraźni. Po zakończeniu pracy możecie stworzyć wspaniałą wystawę dzieł sztuki dyniowej, co będzie doskonałą okazją do dzielenia się tą wesołą aktywnością z innymi. Warto rozwijać umiejętności dzieci poprzez zabawę, a sezon dyniowy daje do tego znakomitą okazję!

Szablony dyni do pobrania TUTAJ


Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź