TRYB JASNY/CIEMNY

Czym są książeczki kontrastowe i czemu są ważne w rozwoju dziecka?

 


W procesie rozwoju dziecka wiele czynników odgrywa istotną rolę, a jednym z nich jest stymulacja wzrokowa. Dla niemowląt i małych dzieci, które dopiero poznają otaczający ich świat, książeczki kontrastowe są nieocenionym narzędziem, które wpływa korzystnie na rozwijający się wzrok oraz umożliwia wczesną eksplorację kształtów i kolorów.

Co to jest książeczka kontrastowa?

Książeczka kontrastowa może być pierwszą książką Twojej pociechy! Zazwyczaj przyjmuje formę książki z grubymi stronami z kartonu. Dzięki temu maluszek radzi sobie z przewracaniem kartek.

Książeczki kontrastowe łatwo też poznać dlatego, że mają charakterystyczne kolory. Zazwyczaj przeważa biel i czerń, czerwień lub sporadycznie inne kolory.

Wynika to z tego, że dziecko nie od razu rozróżnia wszystkie kolory. Jego uwagę w pierwszej kolejności przykuwają właśnie wymienione barwy.

Historie opowiadane na kartach książek kontrastowych to zazwyczaj opowieści w formie symbolicznych obrazków z dodanym krótkim tekstem do odczytania przez opiekuna.

Historyjki angażują zmysły maleństwa swoimi kolorami, grubymi stronami i kształtami na obrazkach.

Dlatego książeczki kontrastowe są tak chętnie wybierane dla niemowląt. Są fantastyczną zabawką edukacyjną dla najmłodszych. Pokaźny wybór takich artykułów znajdziesz w sklepie 7niebo.pl.

Dlaczego książeczki kontrastowe są tak ważne w rozwoju dziecka?

Książeczki kontrastowe mają wartość edukacyjną i wspierają rozwój dzieci. Sprawdź dlaczego:

  • Książeczki kontrastowe stanowią doskonały środek stymulacji wzrokowej u niemowląt. Ich wyraźne wzory i kontrasty pomagają rozwijać zdolność do skupienia uwagi
  • Maluchy aktywnie poznają świat już od pierwszych dni, a książeczki kontrastowe pozwalają im na wczesną eksplorację różnych kształtów, linii i wzorów, co wpływa pozytywnie na rozwijające się umiejętności poznawcze.
  • Przeglądanie stron książeczek kontrastowych pomaga w rozwijaniu wzrokowej koordynacji oczu oraz umiejętności śledzenia ruchomych obiektów.
  • Co za tym idzie, książki kontrastowe dla niemowląt wspierają także motorykę małych rączek
  • Książeczki kontrastowe dzięki angażowaniu różnych zmysłów zachęcają dzieci do badania i odkrywania otaczającego świata. Wpływa to na rozwijające się umiejętności poznawcze, takie jak rozumienie przyczyny i skutku.
  • Przeglądanie książeczek z rodzicami to także ważny etap dla rozwijania zdolności artykulacji u Twojej pociechy! Gdy mama lub tata czyta historię z książeczki, maluch mimowolnie uczy się dźwięków, akcentu i zapamiętuje znajome słowa

Książeczki kontrastowe jako pierwsze książki małego odkrywcy! 

Dzieci chłoną świat wszystkimi zmysłami od pierwszych dni. Książeczki kontrastowe świetnie pomagają w tym procesie.

Dlatego polecamy je młodym rodzicom – kupcie takie książeczki swojemu dziecku, by poznawało świat z pomocą wartościowych zabawek edukacyjnych.

Jeśli szukasz przydatnego prezentu dla dzieci znajomych czy rodziny, wybierz właśnie książki kontrastowe, które wspierają rozwój niemowląt. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź