TRYB JASNY/CIEMNY

Wiersz Arbuz owoce do druku

wiersz o arbuzie

Korzystając ze zbliżającego się Dnia Owoców i Warzyw, zerknijcie do świata poezji dziecięcej oraz na pomysł na kreatywną zabawę, która pozwoli dzieciom jeszcze lepiej zrozumieć i polubić literaturę. Dziś skupimy się na wierszu "Arbuz" autorstwa Jana Brzechwy oraz zabawnych kukiełkach owoców do wydrukowania.


Wiersz "Arbuz" Jana Brzechwy


Jan Brzechwa to jeden z najbardziej znanych polskich poetów, a jego wiersze są niezwykle popularne wśród dzieci. Jednym z tych wierszy jest "Arbuz", który zabawia i bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wiersz ten opowiada o arbuzie, który nie był zbyt miły dla innych owoców, ciągle z nich żartując i docinając bez liczenia się z ich uczuciami. Wiersz ten jest nie tylko źródłem rozrywki, ale także doskonałą okazją do rozmowy z dzieckiem na temat szacunku do innych i tolerancji.

Kukiełki owoców do wydrukowania


Teraz, aby jeszcze bardziej wciągnąć dzieci w świat wiersza "Arbuz", proponuję stworzenie kukiełek owoców do wydrukowania. To kreatywna zabawa, która pozwoli dzieciom wcielić się w postacie z wiersza i odgrywać ich przygody.

Owoce z wiersza "Arbuz" znajdziecie do wydrukowania na końcu wpisu.

Wydrukujcie kukiełki na kartce papieru lub kartonie, a następnie pozwólcie dzieciom dokleić patyczki. To doskonała okazja do rozwijania zdolności manualnych i artystycznych.

Teraz, gdy kukiełki są gotowe, można wystawić przedstawienie na podstawie wiersza "Arbuz". Dziecko może odgrywać role owoców i odtwarzać sytuacje opisane w wierszu.

Po przedstawieniu warto porozmawiać z dzieckiem o treści wiersza, zrozumieniu emocji postaci i o tym, co myślą o zachowaniu arbuza.

Tworzenie kukiełek owoców i odgrywanie przedstawienia pomoże dzieciom wchodzić w świat literatury w sposób interaktywny i zabawny. To także doskonała okazja do kreatywnego myślenia i rozwijania umiejętności aktorskich.

Pamiętajmy, że literatura może być nie tylko źródłem rozrywki, ale także narzędziem do nauki i rozwijania wyobraźni. Dzięki zabawie z wierszem "Arbuz" i kukiełkami owoców dzieci mogą przyswoić wartościowe lekcje o literaturze, kreatywności i empatii w sposób, który dla nich będzie fascynujący i angażujący. Zabawa z wierszem sprawdzi się doskonale podczas wspomnianego Dnia Owoców i Warzyw lub letnich zajęć.

W pliku zamieściłam również tekst wierszyka.

Owoce z wiersza oraz wiesz Arbuz do pobrania TUTAJ


Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź