TRYB JASNY/CIEMNY

Ciepłe ubrania puzzle do druku

ciepłe ubrania scenariusz przedszkole


Nastały chłodniejsze dni, które zachęcają do sięgnięcia po ciepłe swetry, szaliki i czapki. Jak połączyć ten klimat z edukacją? Oto propozycja dla nauczycieli i rodziców: puzzle z ciepłymi jesiennymi ubraniami do wydrukowania!


Dlaczego puzzle?


1. Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej: układanie puzzli to doskonałe ćwiczenie dla małych rączek, które uczą się precyzyjnych ruchów.

 

2. Trenowanie spostrzegawczości: dzieci muszą dokładnie przyjrzeć się fragmentom obrazków, by znaleźć do nich odpowiednie miejsce.


3. Wzbogacenie słownictwa: poprzez rozmowy o ubraniach i ich funkcjach, dzieci mogą poznawać nowe słowa i pojęcia.


Ciepłe ubrania - jak przygotować puzzle?


Mam dla Was darmowe wzory 4-elementowych puzzli z jesiennymi ubraniami w wersji kolorowej i po pokolorowania.

Jeżeli chcecie stworzyć z nich pomoc dydaktyczną na dłużej, dla trwałości polecam wydrukowanie puzzli na grubym papierze lub kartonie i zalaminowanie.


Pomysły na zabawę z puzzlami:


  • Opowiadanie historii: proście dzieci, aby opowiadały historie o postaciach noszących te ubrania. Może to być opowieść o przygodzie w deszczowy dzień czy wycieczce do lasu w chłodne popołudnie.


  • Dopasowywanie: przygotujcie prawdziwe ubrania. Mogą one służyć do dopasowywania z odpowiednimi kawałkami puzzli.


  • Pogoda i ubrania: rozmawiajcie z dziećmi o tym, jakie ubrania są odpowiednie na różne warunki pogodowe. Może to być świetna okazja do nauki słów takich jak "deszczowy", "wietrzny", czy "chłodny".


Puzzle z jesiennymi ubraniami to nie tylko świetna zabawa, ale także wartościowa pomoc edukacyjna, która rozwija różne umiejętności dzieci. Zachęcam Was do wykorzystania tej propozycji w domu, przedszkolu czy szkole. Dajcie się ponieść jesiennemu klimatowi i cieszcie się wspólną, kreatywną zabawą!

Ciepłe ubrania puzzle do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź