TRYB JASNY/CIEMNY

Jaka wilgotność w pokoju dziecka?


Jaki powinien być poziom wilgotności w pokoju dziecka? A jaka temperatura? Poznajcie odpowiedzi na te pytania.

Jak nawilżyć powietrze w pokoju dziecka?

Nawilżacz do pokoju dziecka


Napełnij uchwyt wodny nawilżacza zimnej wody czystą wodą z kranu i ustaw go w miejscu, które pozwala wilgotnemu powietrzu pokryć całe pomieszczenie. Wybierz ustawienie, które zapewnia komfort oddychania powietrzem, ale nie pozwala na tworzenie się wilgoci na przedmiotach w pomieszczeniu. Ustaw powietrze tak, aby przepływało równomiernie przez cały pokój, a nie bezpośrednio na dziecko lub łóżeczko.

Codziennie czyść i susz nawilżacz, aby usunąć stęchłą wodę i pleśń lub pleśń. Używaj wody butelkowanej do zbiornika w regionach z osadami mineralnymi wody z kranu. Pozwala to uniknąć zatykania mechanizmu parowego złogami, a także zmniejsza ryzyko urazów płuc spowodowanych oddychaniem proszkiem mineralnym.

Wiele domów staje się niewygodnych, ponieważ suche powietrze w zimie powoduje swędzenie skóry, podrażnione kanały zatokowe i inne problemy zdrowotne. Nawilżacze to szybki sposób na dodawanie i monitorowanie wilgoci w powietrzu. Jeśli jednak brakuje ci nawilżacza, istnieją inne alternatywy i naturalne sposoby nawilżania pomieszczenia. Są to tanie metody, które możesz wypróbować już dziś w swoim domu, aby podnieść wilgotność nawet bez nawilżacza.

Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: jaka wilgotność w pokoju dziecka


Susz ubrania w pokoju dziecka

Czasami sucha atmosfera o niewystarczającej wilgotności powoduje różne problemy, szczególnie podczas zimna. Staraj się więc trzymać mokre ubrania w swoim pokoju do suszenia, które mogą pomóc w wygodnym zwiększeniu takiego poziomu wilgoci. Wilgoć przez takie mokre ubrania odparowuje do powietrza, tworząc wilgotną atmosferę. Krótko mówiąc, nawilżacz mokrego ręcznika jest świetnym hackiem do nawilżania pomieszczenia w sposób naturalny.

Mokra gąbka zwiększa wilgotność w pomieszczeniu?

Używanie gąbki do naturalnego nawilżania pomieszczenia jest bardzo przydatne. Działa po prostu jako domowy nawilżacz. Ponieważ gąbki są przeznaczone do moczenia wody, mogą również wchłaniać dużo wilgoci i utrzymywać ją przez długi czas. W związku z tym może szybko zwiększyć poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Warto także rozproszyć rurkę wentylacyjną, aby mogła łatwo rozprzestrzeniać nadmierną wilgotność wewnątrz pomieszczenia, odwrotnie niż na zewnątrz. W ten sposób może stopniowo zwiększać poziom wilgoci w pomieszczeniu.

Niska wilgotność wpłynie również niekorzystnie na zdrowie wszystkich członków rodziny. Może wystąpić suchy wzrost skóry, spierzchnięte usta, ból gardła, gorączka, przeziębienie, inne rodzaje chorób, problemy z oddychaniem i problemy z oczami. Suchość sprawi, że każdy szybko zachoruje. Niemowlęta regulują temperaturę przez głowy, szczególnie twarze.

Jeśli owiniesz dziecko, 85% całkowitej utraty ciepła przechodzi przez jego twarz. Jeśli ograniczysz tę normalną metodę utraty ciepła za pomocą pościeli, maski lub kaptura zakrywającego twarz, może wystąpić stres termiczny. Ponieważ Twoje dziecko kontroluje temperaturę ciała głównie poprzez twarz, umieszczenie śpiącego dziecka na plecach z odkrytą głową i twarzą jest najlepszym sposobem ochrony dziecka przed przegrzaniem.

Jaka temperatura w pokoju dziecka?

Małe dzieci nie potrzebują gorących pomieszczeń, a ogrzewanie przez całą noc rzadko jest konieczne. Co więcej, jest to kosztowne, gdy proste warstwowanie jest równie skuteczne. Jeśli temperatura jest szczególnie niska, oprzyj się pokusie przykrycia dziecka kocem, ponieważ może to być niebezpieczne, jeśli owinie się wokół niego lub zakryje twarz. 

Właściwa temperatura w pomieszczeniu dziecka wynosi od 16 do 20 stopni Celsjusza. Jest to właściwe, ponieważ dzieci są znacznie bardziej wrażliwe na ciepło niż dorośli. Aby upewnić się, że pomieszczenie ma odpowiednią temperaturę, użyj termometru. Jeśli go nie masz, upewnij się, że Twoje dziecko nie poci się podczas snu. Jeśli masz luksus klimatyzacji wewnętrznej i termostatu, ustaw wyświetlacz na żądaną temperaturę i rozkoszuj się chłodem. Jeśli nie masz możliwości bezpośredniego kontrolowania środowiska, musisz być bardziej kreatywny w tym zakresie. 

Podczas gdy wentylator nie obniży dramatycznie temperatury w pomieszczeniu, zaczyna krążyć tlen. Takie działanie może również odświeżyć powietrze w pomieszczeniu, pozwalając maluchowi uzyskać lepszy przepływ powietrza, zamiast oddychać stagnacyjnym powietrzem. Inne wskazówki obejmują użycie lekkiej pościeli i otwarcie drzwi lub okna w celu zwiększenia przepływu powietrza. Jeśli Twoje dziecko jest karmione butelką, możesz podać mu również schłodzony napój, aby zapewnić mu większy komfort, jest to szczególnie istotne w porze letniej. 


Jaka temperatura w pokoju rocznego dziecka?

Ponieważ małe dzieci nie mogą nam powiedzieć, kiedy jest im zbyt gorąco lub zbyt zimno, to od nas jako rodziców zależy, czy znają odpowiednie wytyczne dotyczące temperatury snu dziecka, aby zapewnić im komfort i bezpieczeństwo. Wielu rodziców uważa, że małe dzieci muszą być utrzymywane w cieple i w pełni spakowane przez cały czas, ale rzadko tak się dzieje.

W rzeczywistości ryzyko SIDS (Sudden Infant Death Syndrome) wzrasta, gdy noworodek jest zbyt gorący. To niebezpieczeństwo jest powszechne w wieku niemowlęcym, ale jest najbardziej wyraźne od urodzenia do około szóstego miesiąca życia. 

Jeśli pokój, w którym śpi Twoje dziecko, nie ma termostatu, użyj przenośnego termometru wewnętrznego, aby śledzić, jak ciepła lub chłodna jest sypialnia. Ogólnie rzecz biorąc, niemowlęta i małe dzieci będą czuć się komfortowo w tych samych temperaturach, które preferują dorośli. Mogą jednak potrzebować dodatkowej warstwy, w zależności od tego, czy mają tendencję do gorącego działania.

Dla rocznego dziecka odpowiednią temperaturą w pokoju będzie około 18 stopni Celsjusza. Pamiętaj, że najbezpieczniejszym miejscem do spania dla Twojego dziecka jest to samo pomieszczenie z Tobą przez pierwsze sześć miesięcy – będzie to szczególnie pomocne w ocenie temperatury, w której będzie spać. Wiele domów staje się niewygodnych, ponieważ suche powietrze w zimie powoduje swędzenie skóry, podrażnione kanały zatokowe i inne problemy zdrowotne.

Nawilżacze to szybki sposób na dodawanie i monitorowanie wilgoci w powietrzu. Jeśli jednak brakuje ci nawilżacza, istnieją inne alternatywy i naturalne sposoby nawilżania pomieszczenia. Są to tanie metody, które możesz wypróbować już dziś w swoim domu, aby podnieść wilgotność nawet bez nawilżacza. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź