TRYB JASNY/CIEMNY

Jaka piżama na lato dla dziewczynki?


Jakość snu odgrywa kluczową rolę w rozwoju dziecka w każdym wieku. Należy o nią zadbać, regulując temperaturę powietrza w pokoju dziecięcym, stwarzając odpowiednie warunki do odpoczynku, czy wybierając odpowiedni strój do spania. Letnia piżama dla dziewczynki powinna być przede wszystkim wygodna, wykonana z oddychających materiałów, tak aby uniknąć nadmiernego pocenia się. Jaką piżamę wybrać dla dziewczynek w porze letniej?


Piżamka na lato - jaki materiał wybrać?

Latem idealnie sprawdzają się dziewczęce pidżamki, wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów. Pozwalają one skórze oddychać, nie doprowadzając do nadmiernego pocenia się, a tym samym do powstawania odparzeń, na przykład na plecach. Doskonałym wyborem będą piżamy dziewczęce polskich producentów, które charakteryzuje bardzo wysoka jakość wykonania. Dużą popularnością cieszą się piżamki bawełniane, ewentualnie z domieszką elastanu bądź innych materiałów, które sprawiają, że ubranie się nie gniecie. Tego typu piżamka jest też łatwa w utrzymaniu - można ją prać w 40 stopniach i schnie w stosunkowo krótkim czasie. Ważne, aby nocy strój w żadnym wypadku nie krępował ruchów i był po prostu wygodny. Zwróćmy uwagę, że niektóre dziewczynki chętniej śpią na brzuchu, zatem piżamy dla dziewczynek nie mogą zawierać takich elementów, jak na przykład cekiny czy ozdobne koraliki, które zaburzałyby wygodne ułożenie do snu.

Jaka piżama sprawdzi się najlepiej latem?

Najlepsza piżama na lato to taka, która - poza tym, że wykonana jest z przyjaznych skórze materiałów - będzie chętnie noszona przez dziewczynki. Idealnie sprawdzi się zestaw - krótkie spodenki oraz koszulka z krótkim rękawem. W chłodniejsze noce możemy zaproponować dziewczynce piżamkę ze spodniami 3/4, najlepiej bez ściągaczy. Taki zestaw jest nie tylko wygodny, ale i bardzo praktyczny. Odstawmy na bok koszule nocne, które dziewczynki zakładają bardzo niechętnie. Zrezygnujmy z falbanek czy innego typu dekoracyjnych elementów, które nie zdobią, a jedynie mogą przyczynić się do pogorszenia jakości snu. Nie ma bowiem nic gorszego, niż wpijające się w skórę dodatki, utrudniające przyjęcie odpowiedniej pozycji do spania. Co gorsza, elementy ozdobne mogą się oderwać, a w najgorszym wypadku zrobić dziecku krzywdę, dlatego też najlepiej całkowicie ich unikać. 

Jaki wzór na piżamce wybrać?

Starsze dziewczynki bardzo chętnie uczestniczą w wyborze ubrań dla siebie, także piżamek. Jeśli tylko pociecha wyraża taką chęć, pozwólmy jej samodzielnie wybrać strój, w którym będzie spała latem. Oczywiście, rodzice powinni kontrolować przede wszystkim jakość piżamy dla dziewczynek, jednak dobór odpowiedniego wzoru można pozostawić dziecku. Mała weterynarka może zdecydować się na piżamkę z motywami zwierzęcymi, zaś wielbicielka jazdy samochodem - na piżamkę z różnego typu pojazdami. Obecnie dużą popularnością cieszą się jednobarwne pidżamki, lub takie z kolorowym nadrukiem. Zwykle znajduje się on na koszulce, czasami natomiast drobny print znajdziemy również na spodenkach. Pamiętajmy, że piżamki z nadrukiem należy prać na odwrotnej stronie, tak aby chronić print.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź