TRYB JASNY/CIEMNY

Przewijaki - jakie rodzaje wyróżniamy? Jaki model wybrać?


W wyprawce maluszka nie może zabraknąć wygodnego, wykonanego z wysokiej jakości materiałów przewijaka. Taki przewijak będzie niezastąpiony zarówno podczas zmiany pampersa czy pieluszki, jak i w czasie różnego typu czynności pielęgnacyjnych. Jakie rodzaje przewijaków wyróżniamy? Poniżej garść wskazówek. Zachęcam do lektury!


Przewijak miękki czy twardy?

Wielu rodziców często zastanawia się czy lepszym wyborem będzie przewijak twardy, czy miękki. Oczywiście wszystko zależy od konkretnego przypadku, przede wszystkim od miejsca, w którym chcemy ów przewijak umieścić.


Przewijak twardy

Przewijak twardy, jak już sama nazwa wskazuje, to usztywniony model. Takie przewijaki nie muszą być montowane na twardym podłożu (w przeciwieństwie do przewijaków miękkich), są stabilne i bardzo praktyczne. Co więcej, przewijaki twarde wyposażone są w specjalne, uniemożliwiające przesuwanie kołeczki, a to zwiększa bezpieczeństwo dziecka.

Przewijak twardy będzie doskonałym rozwiązaniem dla rodziców chcących zamontować przewijak na łóżeczku. Taka opcja umożliwi zaoszczędzenie miejsca w pokoju malucha (nie trzeba gospodarować przestrzeni na komodę).

Przewijak miękki

Przewijaki miękkie przeznaczone są do montażu na twardym podłożu, na przykład na komodzie. Takie modele nie są tak sztywne i stabilne, jak przewijaki omawiane powyżej.
Montując przewijak na komodzie, nie ograniczamy dostępu do łóżeczka. Co więcej, w szufladach komody możemy umieścić najpotrzebniejsze artykuły ‒ dzięki temu wszystko będziemy mieć pod ręką.

Przewijaki ‒ na co jeszcze zwrócić uwagę?

Na jakie kwestie dobrze zwrócić uwagę, wybierając przewijak? Bardzo ważny jest materiał. Przewijak powinien być wykonany z porządnych, bezpiecznych w użytkowaniu materiałów. Ważne, aby tkanina wierzchnia była przyjemna w dotyku, a jednocześnie bezproblemowa w utrzymaniu w czystości.

Co więcej, do wyboru mamy także przewijaki profilowane ‒ specjalne wyprofilowanie zwiększa bezpieczeństwo malucha, a także przewijaki z zagłówkiem zabezpieczającym główkę dziecka.

Warto zawczasu przemyśleć, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w naszym przypadku.

Przewijaki od Ceba baby

Wszystkim szukającym porządnych przewijaków polecam ofertę Ceba baby. Ceba baby oferuje zarówno przewijaki miękkie, jak i twarde, profilowane oraz z zagłówkiem. Wszystkie przewijaki wykonane zostały z największą starannością, z porządnych materiałów. Przewijaki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, sprawdzą się zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Ceba baby proponuje nie tylko przewijaki, ale także bardzo wygodne poduszki dla kobiet w ciąży, wkładki do wózka, składane maty do przewijania i wiele, wiele innych.

Kompletowanie wyprawki dla maluszka to trudne zadanie, warto wszystko zaplanować z wyprzedzeniem i zaoszczędzić sobie nerwów. Powodzenia!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź