TRYB JASNY/CIEMNY

Prezent dla sześcioletniej dziewczynki z okazji Dnia Dziecka?


Dzień Dziecka jest tuż za rogiem. Jeżeli zatem szukacie z tej okazji prezentu dla dziewczynki w wieku sześciu lat to znakomicie trafiliście! Zapraszam do lektury poniższego poradnika. W to wyjątkowe święto warto obdarować pociechę zabawkowym prezentem. Aby jednak prezent był udany powinien być on dopasowany do wieku i preferencji dziecka. W tym artykule skupię się zatem na pomysłach prezentowych dla sześcioletnich dziewczynek.

Jakie są dziewczynki w wieku sześciu lat?

Jak wspomniałam we wstępie – dobrze dobrany prezent zabawkowy to taki, który idealnie wpisze się w zainteresowania oraz możliwości dziecka. Dziewczynki będące w wieku sześciu lat mogą prezentować prawdziwe spektrum charakterów. Od energicznych, absorbujących uwagę pociech, po niezwykle wrażliwe, ale raczej jeszcze zamknięte w sobie osoby.

Wszystkie dziewczynki w tym wieku łączy jednak to, że są to dzieci rozumiejące otaczający je świat oraz zdolne wyrazić jasno i klarownie swoje opinie oraz potrzeby. W tym wieku dziewczynki bardzo często operują również w spektrum skrajności. Zatem albo uwielbiają pewne rzeczy, albo kompletnie ich nienawidzą. Oprócz tego umysł sześcioletniej dziewczynki jest bardzo chłonny i żądny wiedzy. Dziewczynki w wieku sześciu lat nadal potrzebują uwierzytelnienia swoich osiągnięć i pragną pochwał, że dobrze wykonały zadanie, co pcha je do poszerzania swoich zdolności i coraz to większych wyzwań.

Jak wybrać prezent dla sześciolatki?

Szukając prezentu – zabawki dla sześcioletniej dziewczynki sugeruję kierować się jej osobowością, zainteresowaniami oraz tym jak może on pomóc w rozwoju młodej osoby.

Dziewczynki w tym wieku posiadają niezwykle chłonne głowy. Dobrze zatem wykorzystać ten fakt i szukać zabawki, która pomoże rozwinąć zainteresowania dziecka oraz będzie stanowić wspornice w procesie edukacji. Z tego też względu zabawki edukacyjne mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Oczywiście oprócz edukacji zabawki z tej kategorii są w stanie zaoferować dziewczynce ogrom dobrej zabawy i rozrywki.

W wieku sześciu lat dziewczynki są coraz bardziej świadome swojego wyglądu. Bacznie obserwują mamę lub siostrę i chcą być do nich podobne. Dlatego też dobrym pomysłem na prezent z okazji Dnia Dziecka będą zabawki wspomagające kreatywność i związane z szeroko pojętą modą. Zestawy do tworzenia koralików czy też innych ozdób dla dzieci, to przykład właśnie takich zabawek. Mała modnisia będzie dzięki nim w stanie stworzyć własny zestaw niepowtarzalnej biżuterii. Tworząc wisiorek lub łańcuszek z koralików rozwinie swoje zdolności manualne oraz wyobraźnię.

Oprócz tego warto spojrzeć w stronę zabawek do tworzenia bezpiecznego, dziecięcego manicure oraz makijażu. Dziewczynka będzie mogła w bezpieczny sposób stylizować swoje włosy, paznokcie czy też twarz przy użyciu samoprzylepnych naklejek lub specjalnych farb. Pomoże to rozwijać kreatywność oraz oczywiście przyniesie doskonałą rozrywkę.


Zabawki dla sześciolatki – gry familijne

Sześciolatki nadal potrzebują kontaktu z najbliższymi. Gry familijne są zatem idealnym pomysłem na zacieśnienie rodzinnych więzów i wspólne spędzanie czasu. Duża różnorodność gier planszowych czy też karcianych dla dzieci sprawia, że jest to niewyczerpane źródło rodzinnej rozrywki. Gry tego typu uczą dzieci planowania, logicznego myślenia a niejednokrotnie zachęcają do aktywności fizycznej lub pomagają ćwiczyć zręczność.

Prezentowy evergreen dla każdej dziewczynki - lalki

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dziewczynki uwielbiają zabawę lalkami. Lalka to niejednokrotnie prawdziwa przyjaciółka małej dziewczynki. Dzięki niej sześciolatka odtwarza różnego rodzaju scenariusze, jakie podpatrzyła z życia dorosłych. Szeroki wybór lalek i akcesoriów do lalek dostępnych na rynku sprawia, że wyłącznie wyobraźnia ogranicza możliwości zabawy z lalkami.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź