TRYB JASNY/CIEMNY

5 pomysłów na prezent na Dzień DzieckaTemat prezentów na dzień dziecka jest niesamowicie szeroki, co wie chyba każdy, kto choć raz odwiedził sklep z rzeczami dla dziecka. Pluszowe misie, auta, lalki, ale też gry, klocki, układanki - mnogi wybór potrafi niejednego przyprawić o zawrót głowy.

Zabawki dopasowane do wieku

Szukając odpowiedniego prezentu warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wiek dziecka, które chcemy obdarować. Chodzi tu zarówno o kwestie bezpieczeństwa (zabawki dla starszych dzieci mogą posiadać niewielkie elementy, które maluch mógłby oderwać i się nimi zadławić), ale też zainteresowanie. Prosta układanka z całą pewnością zajmie kilkulatka, ale dla 10-letniego dziecka będzie zwyczajnie nudna. I odwrotnie - gra planszowa, w której konieczne jest strategiczne myślenie i planowanie pewnie okaże się hitem dla nastolatka, ale dla przedszkolaka będzie nieatrakcyjna.

Wybierając prezent na dzień dziecka dobrym rozwiązaniem jest poznanie aktualnych zainteresowań obdarowanego. Jeśli nie chcemy wprost pytać zainteresowanego o to co chciałby dostać, świetnym rozwiązaniem jest rozmowa z rodzicem, który może wiedzieć lub delikatnie podpyta o prezentów marzeń.


Gry planszowe - świetny prezent czy relikt przeszłości?

W dobie Internetu, komputerów, tabletów czy smartfonów wydawać by się mogło, że gry planszowe zostały dawno zapomniane. Ale czy na pewno? Przeglądając asortyment sklepowych półek nasuwa się zupełnie inny wniosek. Dzieci nadal chętnie sięgają po kultowe propozycje jak chińczyk czy grzybobranie, ale ogromnym zainteresowaniem cieszą się też całkowicie nowe pozycje. Słyszeliście o Minecraft w wersji planszowej, Sagrada, albo Azul? Fajnie, że propozycje dostępne są dla różnych grup wiekowych, dzięki czemu z całą pewnością można znaleźć coś i dla młodszych, jak i tych nieco starszych.

Zabawki i gadżety z ulubionymi bohaterami

Świetnym pomysłem na prezent będą również różnego typu gadżety - od figurek, pluszaków, puzzli czy innych propozycji, symbolizujących ulubionych bohaterów dziecka. Psi patrol, księżniczki, barbie, a może minionki, Masza i Niedźwiedź czy dla starszych dzieci Star Wars i Harry Potter. Wybór jest tak duży, że z całą pewnością uda znaleźć się coś odpowiedniego.


Książki i kolorowanki

Fajną propozycją mogą być też książki dopasowane do wieku dziecka. Najmłodsi z reguły nie mają problemu, lubią gdy rodzic lub inna bliska osoba czyta opowiadania lub wiersze. Ze starszymi dziećmi wybór odpowiedniej książki zależy od indywidualnych preferencji, dlatego warto upewnić się czy nastolatek lubi czytać, a jeśli tak, to jakiego typu literaturę preferuje.

Dla tych nieco młodszych świetnym prezentem mogą być również kolorowanki, a dla przedszkolaków także książki z rebusami, labiryntami oraz innymi zagadkami pobudzającymi zainteresowanie i ciekawość młodego człowieka.

Bajki i słuchowiska

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych książek mogą być również słuchowiska. Najczęściej są to książki w postaci nagrania, które czytane są np. przez znanych polskich aktorów. To bardzo atrakcyjna dla dzieci forma kontaktu z literaturą, która świetnie sprawdzi się również np. podczas jazdy samochodem, kiedy rodzic nie ma fizycznej możliwości czytać. Dla miłośników kina dobrym pomysłem mogą być też bajki na DVD lub BlueRay.

Stawiamy na aktywność!

Dzień dziecka, a potem wakacje, ciepło, laba, to idealny moment, aby spędzać czas na zewnątrz, korzystając z pięknej pogody. Dlatego bardzo fajnym prezentem mogą okazać się zabawki, z których dziecko będzie mogło korzystać do woli ciesząc się jednocześnie powietrzem i słońcem. W zależności od wieku świetnie sprawdzą się m.in. rolki i hulajnogi, a także deskorolki, wrotki czy rowery, w tym także rowerki biegowe dla maluchów zaczynających swoją przygodę z jednośladem.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź