TRYB JASNY/CIEMNY

Jak zachęcić dziecko do nauki dyscypliny?


Rodzice nastolatków dobrze wiedzą, jak trudne może być zdyscyplinowanie dziecka. Jednak rozwijanie tej cechy w wieku dorastania pozytywnie przekłada się na dorosłe życie. Będąc zdyscyplinowanym, łatwiej poukładać wiele spraw. Jak zatem w zdrowy sposób wyrobić w młodzieży subordynację? Jednym ze sposobów jest wysłanie nastoletniej pociechy na wakacyjny obóz o charakterze wojskowym. Jakie jeszcze metody są skuteczne? Zobacz!


Dyscyplina nastolatków – czy ciężko o nią?

Wielu rodziców nastolatków zmaga się z tym, jak dogadać się z dzieckiem. Młody człowiek ma swoje pomysły na siebie, ma własne zdanie – niekoniecznie zgodne z wizją dorosłych. Może to również dotyczyć szeroko rozumianej dyscypliny. Jak przekonać syna, by sprzątał regularnie swój pokój? Jak zachęcić nastoletnią córkę do tego, by nie rozmawiała godzinami przez telefon? I wreszcie – co z motywowaniem do nauki?

System kar niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Lepiej budować relację opartą na zaufaniu i otwartej rozmowie. Warto także doceniać nastolatka za jego wysiłki, nawet jeśli rezultaty nie są idealne. Ponadto ciekawym pomysłem na rozwój dyscypliny jest uczestnictwo w obozach wojskowych (https://voguetravel.pl/obozy-asg). Dodatkowe obowiązki, jakie nastolatek miałby wypełnić można też nagradzać – np. nadprogramowym kieszonkowym. Pozwoli to dziecku zarobić na wymarzoną rzecz, na którą od dawna poluje.

Obóz wojskowy dla młodzieży sposobem na opanowanie zasad

Współcześnie młodzi ludzie często interesują się grami komputerowymi. Jedną z ich odmian są tzw. strzelanki. Ponadto niejeden nastolatek marzy o tym, by w rzeczywistości przetestować swoje możliwości na polu walki. Marzenie to da się spełnić, uczestnicząc w obozie ASG. Podczas turnusu uczestnik poznaje podstawy posługiwania się repliką broni. Może wziąć udział w rozgrywkach terenowych, a także nauczyć się współpracy w zespole.

Warto pamiętać, że obóz wojskowy dla młodzieży (https://voguetravel.pl/oboz-militarny-in-time) rządzi się swoimi prawami. Obowiązują tutaj pewne reguły, których przestrzeganie daje gwarancję bezpieczeństwa wszystkich. Dlatego właśnie taki wyjazd pozwala nauczyć się dyscypliny. Wstawanie o określonej godzinie, trzymanie się wyznaczonych przez instruktora zasad, obsługa sprzętu zgodnie z zastosowaniem… Wszystko to sprawia, że młody człowiek rozwija w sobie odpowiedzialność i szacunek do panujących wytycznych. A przy okazji dobrze się bawi, realizując swoje pasje.

Pozytywna motywacja – szacunek, rozmowy i… nauka przez zabawę

Nauka samodyscypliny od najmłodszych lat przynosi pozytywne skutki w dorosłości. Człowiek, który jest zdyscyplinowany, lepiej planuje swój czas i może więcej w nim osiągnąć. Łatwiej mu dążyć do realizacji swych marzeń. Ponadto wyrabia w sobie pozytywne nawyki, ułatwiające dążenie do sukcesów na wielu polach. Pozytywnej dyscyplinie sprzyja:

  • wzajemny szacunek w relacjach rodzic-dziecko,
  • konstruktywny dialog na trudne tematy,
  • uczestnictwo w ambitnych projektach, np. w obozie wojskowym dla młodzieży,
  • zrozumienie, co daje wykształcenie w sobie tej cechy.
Wyegzekwowanie obowiązkowości nie musi wiązać się z konfliktami i zgrzytami. Rzeczowa, spokojna rozmowa z dzieckiem często zdziała więcej niż próby zmuszania go do posłuszeństwa. Dodatkowo dyscyplinę łatwiej wypracować, mając do tego realną motywację. Obóz wojskowy z Vogue Travel (https://voguetravel.pl/) i poznanie zalet bycia zdyscyplinowanym – to na pewno pomoże!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź