TRYB JASNY/CIEMNY

Najlepsze kalosze dla dzieci


Kalosze to bardzo ważny i stały element w szafie każdego malucha. Latem świetnie sprawdzają się podczas skakania w kałużach po deszczu, a zimą czy wczesną wiosną są niezbędne na co dzień, kiedy błoto pośniegowe uniemożliwia przemieszczanie się ulicami w innych butach. Jakie kalosze wybrać więc dla dziecka? Czym charakteryzują się najlepsze kalosze dziecięce?

Idealne kalosze dla dziecka - czyli jakie?

Polecane kalosze dla dzieci charakteryzuje zwykle jedna najistotniejsza cecha - szczelność. Obuwie tego typu pod żadnym pozorem nie powinno przeciekać, ponieważ zamoczenie skarpetek grozi wychłodzeniem organizmu i przeziębieniem. Poza tym, kalosze dziecięce powinny być stosunkowo miękkie i lekkie, tak aby dziecku było w nich po prostu wygodnie. Dla rodzica istotną kwestią będzie też materiał wykonania butów wodoodpornych. Ten nie powinien być toksyczny i nie może wydzielać nieprzyjemnego zapachu. Oczywiście, wybierając kalosze trzeba dobrać je odpowiednio do wielkości stopy dziecka, uwzględniając miejsce na ewentualny ocieplacz, czyli dodatkową polarową skarpetkę, dzięki której kaloszki sprawdzają się też zimą. 

Gdzie szukać dobrych kaloszy dziecięcych?

Aby kupić dziecku kalosze, które nie będą przeciekały i nieprzyjemnie pachniały, a za to pozwolą maluchowi swobodnie się poruszać ze względu na swoje wyprofilowanie, lekkość i miękkość materiału, warto sięgnąć do oferty krajowych producentów. Jednym z nich jest marka KaloszePoprosze, która swoje buty tworzy od początku do końca w Polsce. Kaloszki są wykonane certyfikowanego, bezftalanowego tworzywa PVC, dlatego są nietoksyczne i pozbawione zapachu. Ich cholewki tworzą z podeszwą jedną całość, co minimalizuje do zera ryzyko przeciekania. Buty posiadają także bawełnianą wkładkę, dzięki czemu można nosić je bez obaw o otarcia skóry stóp. Dodatkowo, do każdego modelu da się dokupić ocieplacz wywijany na cholewkę, który zamienia uniwersalne kaloszki w ciepłe kaloszki zimowe.

Czym wyróżniają się polecane kalosze dla dzieci?

KaloszePoprosze to marka kaloszy dziecięcych, która wyróżnia się nie tylko chwytliwą nazwą, ale także w pełni polską produkcją i bardzo wysoką jakością swojego asortymentu. Buty tej marki są solidnie i starannie wykonane, dlatego służą w szafie dziecka nie jeden sezon. Można też przekazywać je z przysłowiowego pokolenia na pokolenie. To, co najbardziej rzuca się w oczy podczas przeglądania asortymentu tego producenta, to również design -minimalistyczny, nowoczesny i ponadczasowy projekt obuwia, które pozostaje przyjazne najmłodszym za sprawą urokliwych naklejek. Atutem kaloszy dziecięcych od KaloszePoprosze jest też ich kolorystyka, czyli bogata paleta barw zarówno modnie pastelowych, jak i wyrazistych, ale zawsze gładkich (bez wzorów).

Idealne kalosze dla dziecka - czyli jakie?

Polecane kalosze dla dzieci charakteryzuje zwykle jedna najistotniejsza cecha - szczelność. Obuwie tego typu pod żadnym pozorem nie powinno przeciekać, ponieważ zamoczenie skarpetek grozi wychłodzeniem organizmu i przeziębieniem. Poza tym, kalosze dziecięce powinny być stosunkowo miękkie i lekkie, tak aby dziecku było w nich po prostu wygodnie.

Czy warto zainwestować nieco więcej w dobrej jakości kalosze dla dziecka? Z pewnością będzie to dobra decyzja, jeśli zależy nam na komforcie i bezpieczeństwie malucha. Najlepsze kaloszki posłużą dziecku, dopóki jego stópka z nich nie wyrośnie - na pewno nie zaczną wcześniej przeciekać, a nawet nie wyjdą z mody.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź