TRYB JASNY/CIEMNY

Bezpieczeństwo najmłodszych, czyli barierka na schody dla dzieciDziecko marzy o samodzielności i z chęcią podąża własnymi ścieżkami. Jednakże, aby maluch był całkowicie bezpieczny podczas eksploracji wnętrza domu, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Barierka na schody dla dzieci to idealne rozwiązanie. Zabezpiecza przed spadnięciem ze schodów, które może okazać się bardzo groźne dla zdrowia malucha. Jeśli dziecko jest bardzo ruchliwe i nie znosi sprzeciwu, to warto przeciwdziałać niepożądanym zdarzeniom. Przecież wiadomo, że nikt nie jest w stanie upilnować „żywego srebra”. Barierka na schody dla dzieci to spokój rodziców i radosne dzieciństwo młodego odkrywcy. Wielość modeli pozwala na wybranie optymalnego rozwiązania.

Jaka powinna być barierka na schody dla dzieci?

Raczkujący i chodzący maluch może przyprawić o ból głowy rodzica. W każdej sytuacji, i w każdym miejscu należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka i stworzyć mu właściwe warunki do przebywania. Zabezpieczenia rogów, zamknięcie szafek, czy barierka na schody dla dzieci to podstawa wyposażenia każdego domu, w którym mieszka maluszek. Te niewielkie przedmioty potrafią ochronić zdrowie dziecka podążającego niestrudzenie w ciekawe dla niego miejsca. Barierka na schody dla dzieci może przyjąć rozmaitą formę. 

Modele różnią się również pod kątem montażu. Z pewnością, przy wyborze produktu, należy kierować się przede wszystkim względami bezpieczeństwa. Trwały i bezpieczny materiał wykonania gwarantuje wieloletnią satysfakcję z użytkowania. Montaż zależy od rodzaju schodów i ściany umiejscowionej w pobliżu. Większość modeli można zamontować w futrynach czy też na korytarzu. Jest to dodatkowe zabezpieczenie na przykład przed niepożądanym wejściem do kuchni, w której przygotowywane są potrawy czy jest gorący piekarnik. Barierka na schody dla dzieci może być wykonana z:

  • drewna – jest łatwa w montażu, lekka i pasuje do większości aranżacji wnętrz. Można ją pomalować na dowolny kolor. Szerokość barierki może mieć do 110 centymetrów.
  • metalu – sprawdza się w przypadku szerokich przejść, gdyż ich długość może wynosić nawet 270 centymetrów. Barierka na schody dla dzieci metalowa jest trwała, stabilna i może być wyposażona w system automatycznego zamykania.
Istnieją także przenośne barierki, które można zabrać w odwiedziny u dziadków czy na wspólne wakacje. Zaletą tego rozwiązania jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa w każdych warunkach, bez względu na miejsce przebywania.

Dlaczego warto stosować barierkę na schody dla dzieci?

Barierka na schody dla dzieci skutecznie ogranicza przestrzeń, po której maluch może się poruszać. Koordynacja psychoruchowa malucha nie jest w pełni rozwinięta, dlatego istnieje spore ryzyko, że dziecko może spaść i zrobić sobie krzywdę. 

Zamontowanie barierki nie jest uzależnione od wieku dziecka, ponieważ w zasadzie nie ma z góry określonej granicy wieku. Można ją zdjąć w momencie, gdy dziecko nauczy się bezpiecznie korzystać ze schodów, a to może przyjść w naprawdę różnym wieku. Przyjmuje się, że zabezpieczenie schodów powinno być obecne w domu do około 4 roku życia malca.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź