TRYB JASNY/CIEMNY

Na co zwracać uwagę wybierając drona dla dzieci?


Drony to bezzałogowe statki powietrzne, które z roku na rok zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Dostarczają mnóstwo rozrywki, dlatego korzystają z nich nie tylko osoby dorosłe, ale również niepełnoletnie. Jeśli chcemy kupić tego rodzaju sprzęt dla swojej latorośli, to na rynku bez problemu znajdziemy liczne drony dla dzieci zróżnicowane pod względem designu oraz parametrów technicznych.

Wysoka wytrzymałość i łatwość obsługi to kwestie priorytetowe

W przypadku dronu przeznaczonego stricte dla małego dziecka kluczowe znaczenie ma oczywiście wystarczająco duża odporność obudowy na uszkodzenia mechaniczne czy niekorzystne czynniki atmosferyczne. Najlepszy materiał to włókno węglowe, które z jednej strony jest zaskakująco lekkie, z drugiej zaś bardzo trwałe. Rozsądną alternatywę stanowi też syntetyczne tworzywo polimerowe. Kolejny ważny aspekt to bez wątpienia łatwość obsługi. Młody człowiek dopiero uczy się prawidłowo latać, więc operowanie maszyną powinno być maksymalnie uproszczone.

Rozwiązaniem godnym szczególnej uwagi jest ręczny kontroler z niewielką liczbą przycisków, pozwalający na zdalne sterowanie ze sporej odległości. Z racji tego, że dzieci szybko nudzą się nowymi zabawkami i stosunkowo łatwo je niszczą, dron nie może kosztować zbyt wiele. Postawmy zatem na model za maksymalnie 500 zł.

Najbardziej przydatne udogodnienia 

Drony dla dzieci (https://megadron.pl/pl/menu/rekreacyjne/drony-rekreacyjne-485.html) są w większości gadżetami o mocno okrojonej funkcjonalności. Wynika to z faktu, ze przeciętny maluch skupia się przede wszystkim na samym lataniu, a nie na robieniu profesjonalnych zdjęć czy filmów. Nie zmienia to jednak faktu, że urządzenie musi oferować wbudowaną kamerkę sportową o rozdzielczości HD albo Full HD, kilkuosiowy system stabilizacji obrazu, zasięg lotu na poziomie co najmniej 150 metrów, tryb automatycznego startu i lądowania, efektowne podświetlenie LED (nieocenione po zapadnięciu zmroku), a także funkcję obrotu i zawiśnięcia (świetne urozmaicenie zabawy). Dodatkowe użyteczne elementy wyposażenia to m.in. żywotna bateria umożliwiająca korzystanie z dronu przez około 15-20 minut (na pojedynczym lądowaniu), zestaw zapasowych śmigieł z osłonami ochronnymi oraz praktyczne lądowisko w formie maty. 

Kilka cennych uwag końcowych

Wybierając dron dla dziecka, koniecznie pamiętajmy o tym, aby charakteryzował się ograniczoną wagą (do 250 gramów) i kompaktowymi rozmiarami (opcja ekspresowego składania). Ułatwi to jego swobodne przenoszenie z miejsca na miejsce, a przy okazji pozwoli na eksploatację nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Maszyna nie powinna również posiadać ostrych krawędzi, które mogłyby bezpośrednio zagrozić bezpieczeństwu młodego człowieka podczas ewentualnej kolizji.

Jeśli dysponujemy odpowiednim budżetem, to kupmy sprzęt z inteligentnym modułem GPS. Odpowiada on bowiem za utrzymywanie właściwej trasy lotu i jednocześnie skutecznie pomaga w odnalezieniu statku w razie jego przypadkowego zagubienia. Na koniec warto jeszcze podkreślić, że dron musi być wystarczająco atrakcyjny wizualnie - chodzi tutaj o niebanalny projekt czy ciekawą kolorystykę.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź