TRYB JASNY/CIEMNY

Słodki stół na komunię - garść propozycji

słodki stół na komunię

Jedną z najważniejszych uroczystości małego człowieka jest bez wątpienia Komunia Święta. Jest to ceremonia, podczas której młody człowiek staje się pełnoprawnym członkiem swojej społeczności religijnej. Co jednak bardzo ważne, komunia ma znaczenie nie tylko religijne, lecz również rodzinne. To właśnie z okazji komunii wyprawiane są naprawdę duże przyjęcia i zapraszana jest rodzina. Zdarza się, że swoim rozmachem dorównują one nawet małym weselom. Jednym z najpopularniejszych trendów ostatnich lat jest ustawiany na takim rodzinnym spotkaniu słodki stół.Co to jest słodki stół?Podczas przyjęcia z okazji Komunii Świętej zapraszana jest duża część rodziny i najbliższych przyjaciół. Oczywiście najważniejszym punktem takiego spotkania jest obiad, który bardzo często uzupełniony jest o różnego rodzaju słodkości. Rzecz jasna standardowo zamawiany jest na te okazje tort komunijny, lecz nie jest to jedyna słodkość.
Słodki stół to swego rodzaju bufet, który ustawiony jest osobnym miejscu. Przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci i to właśnie dla nich stanowi on główną atrakcję.


Czy warto mieć słodki stół?


Jak można się bez trudu domyślić, słodki stół swoją formułą nawiązuje do elementów typowo weselnych. To właśnie w czasie wesel ma się do czynienia z konkretnymi bufetami, na których zaproszeni goście mogą skosztować np. wędzonych mięs czy też właśnie ciast.
Czy warto więc inwestować w słodki stół na komunie? Wiedzieć trzeba, że całe spotkanie przy okazji komunii skierowane jest do dzieci i to właśnie dla nich słodki stół będzie największą atrakcją. Co więcej, często będzie on centralnym miejscem dla maluchów i to wokoło niego realizowana będzie cała ich zabawa i aktywność.


Co powinno się znaleźć na słodkim stole?


Skoro wiadomo już, czym jest słodki stół i jakie ma on znaczenie na przyjęciu komunijnym, trzeba się teraz dowiedzieć, co dokładnie powinno się na nim znaleźć. Czy są jakieś szczególnie polecane słodkości?
Jak można się domyślić, centralną część takiego stołu musi zajmować tort na komunię. Jest on wykonywany podobnie do zwykłego tortu urodzinowego, lecz najczęściej ma białą barwę i dużą ilość kremu.
Co natomiast obok tortu? Bardzo mocno polecane jest czekoladowe ciasto na komunię, a przede wszystkim różnego rodzaju cukierki. Powinny być one po porcjowane w osobnych małych pojemnikach i porozstawiane na całej powierzchni stołu. Oprócz cukierków o różnych smakach bardzo wielu rodziców decyduje się także na ciasteczka, muffiny, różnego rodzaju żelki czy też pianki. Tak naprawdę na takim stole powinny się znaleźć słodycze w każdej możliwej postaci.
Nie można zapominać o tym, że na słodkim stole powinny się także znaleźć jakieś napoje. Dzieciom prędzej czy później zachce się pić, więc powinny wszystko mieć pod ręką w jednym miejscu. O jakie picie warto zadbać? Oczywiście postawić trzeba na słodkie gazowane napoje pod różnymi postaciami, lecz także na soki. Jako uzupełnienie należy na słodkim stole umieścić zwykłą, a także smakową wodę. Często wielu rodziców decyduje się również na zakup klasycznej oranżady. Zobacz więcej propozycji na słodki stół komunijny na stronie https://piekarniabuczek.pl/.


Czy słodki stół musi być odpowiednio wyposażony?


Bardzo ważne podczas przygotowywania słodkiego stołu jest to, aby nie zapominać o obowiązkowym jego wyposażeniu. Nie można postawić na nim tylko samych słodyczy i napojów. Oprócz tego należy zadbać o talerzyki i kubeczki, a także widelczyki i noże.
Rzecz jasna powyższe elementy wyposażenia nie mogą być przypadkowe. Jeśli postawić się na zwykłe, białe plastikowe dodatki, nie tylko będą się one dość kiepsko prezentowały, lecz dodatkowo szybko mogą się zniszczyć. A jak wiadomo, dzieci obchodzą się z nimi naprawdę brutalnie. Warto więc wybrać coś lepszej jakości.


Jak ozdobić słodki stół?


Ostatnią sprawą, której warto się przyjrzeć podczas projektowania i wyposażenia słodkiego stołu, jest jego dekoracja. Należy zadbać o to, aby słodki stół przyozdobiony był np. balonikami czy też wstążeczkami, dzięki czemu stanie się on bardzo atrakcyjny wizualnie i będzie przykuwał wzrok maluchów.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź