TRYB JASNY/CIEMNY

Jak spędzać czas z nastolatkiem w domu i na dworze?


Dzieci w wieku nastoletnim potrafią przysparzać nam wielu problemów. Okres dojrzewania jest jednym z najbardziej burzliwych w całym naszym życiu. Rolą rodzica jest zainteresowanie nastolatka, zorganizowanie jego czasu wolnego. Jak spędzać czas z nastolatkiem w domu i na dworze? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Zaczynamy!

Miło spędzony czas z nastoletnim dzieckiem w domu 

Nastolatki wymagają większej uwagi i zorganizowaniu ciekawszych zajęć, niż dla małych dzieci. W związku z tym, rodzice powinni postawić na rozrywkę będącą "na czasie", o której młodzież rozmawia w szkole czy widuje reklamy w telewizji. Z całą pewnością klocki LEGO są jednym z najbardziej trafionych zajęć, które możemy zapewnić naszemu nastoletniemu dziecku. Rozbudowane zestawy klocków LEGO niejednokrotnie zachwycą i zajmią na wiele godzin także dorosłych. Możemy wybrać modele dedykowane dla chłopców, jak również te ukierunkowane bardziej na damską część populacji. Klocki LEGO, oprócz tego, że sprawiają radość i doskonałą rozrywkę to dodatkowo rozwijają wyobraźnię przestrzenną czy zdolności manualne. Wybierając klocki LEGO, które są odwzorowaniem poszczególnych modeli aut, ich układanie to także nauka z zakresu motoryzacji. Nic więc dziwnego, że układanie klocków LEGO  jest jednym z ulubionych zajęć nastolatków.

Kolejną rewelacyjną metodą na interesujące spędzanie czasu z nastolatkami w domu są gry planszowe. Taka forma rozrywki jest w stanie zapewnić miły, interesujący czas dla całej rodziny. Gry planszowe to ogromna paleta wyboru różnorodnych wariantów, która pozwala na dopasowanie do konkretnych zainteresowań. Spędzanie wieczorów z grami planszowymi, które pozwalają przenieść nam się w świat ulubionych gier czy filmów sprawia, że nasze nastoletnie dziecko niejednokrotnie samo będzie prosiło o rozegranie pasjonującej rozgrywki, w chwilach wolnych od nauki i zajęć w szkole. 

Spędzając czas z nastolatkiem na dworze warto postawić na sport

Oczywiście dysponując własnym ogrodem, tarasem bądź działką rekreacyjną, gry planszowe bądź klocki LEGO mogą także stać się sposobem na spędzenie wolnego czasu na dworze. Kiedy jednak szukamy alternatywnych rozwiązań, które także mogą być rewelacyjną metodą na zwiększenie aktywności fizycznej, do naszej dyspozycji pozostaje cała paleta rozwiązań. Nastoletnie, dojrzewające dziecko, może doskonale bawić się na:

  • Rowerze,
  • Hulajnodze,
  • Deskorolce,
  • Rolkach.
Tak szeroki zasób różnego rodzaju form spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu, pozwala na doskonałe wpisanie się w indywidualne preferencje i potrzeby dzieci i dorosłych. Zimową porą, dwór to idealne miejsce na narty, łyżwy czy niezwykle popularny wśród młodzieży snowboard. Jeśli zaś nie jesteśmy miłośnikami uprawiania sportów, czas z nastoletnim dzieckiem spędzony na dworze, może być oparty na spacerze w miłych okolicznościach przyrody, uzupełniony pysznymi lodami. 


Rozwijanie pasji - zaszczep w swoim nastoletnim dziecku zamiłowania

Od dawien dawna wiadomo, że człowiek, który nie ma pasji i własnych zainteresowań, żyjąc z dnia na dzień obowiązkami, bardzo szybko ulega "wypaleniu", jest rozdrażniony a jego samopoczucie nie należy do najlepszych. Podobnie w wieku dojrzewania. Nastolatkowie z "burzą hormonów", jak mało kto potrzebują własnej pasji i zainteresowań. Takie rozwiązanie sprawia, że odnajdują w codzienności chwilę tylko dla siebie, która sprawia im przyjemność i oderwanie od obowiązków. Spędzenie czasu z klockami LEGO, grami planszowymi, rowerem, deską czy rolkami - ważne, by sprawiało to przyjemność i rozwijało własne upodobania i pasję.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź