TRYB JASNY/CIEMNY

Jaki kitchen helper wybrać?


Pomocnik kuchenny dla dziecka to bardzo przydatny gadżet. Nie tylko ułatwia pracę w kuchni, ale także zapewnia maluchowi poczucie bezpieczeństwa i swobodę oraz dostarcza wielu bodźców niezbędnych do prawidłowego rozwoju. Jaki kitchen helper wybrać, by służył dziecku przez długi czas? Podpowiadam!

Czym jest kichen helper?

Kitchen helper to bezpieczny i regulowany podest. Z gadżetu mogą korzystać maluchy powyżej 1 roku życia, które stabilnie stoją. Dzięki niemu dziecko może obserwować rodziców przy codziennych zajęciach, a wraz z wiekiem i rozwojem umiejętności pomagać w przygotowaniu posiłków. Schodki można ustawić także przy zlewie, stole, a nawet umywalce w łazience.

Jaki kitchen helper wybrać? 

Kitchen helper cieszy się coraz większą popularnością. To sprawia, że pojawiło się bardzo wiele jego odmian i konstrukcji. Zobacz, na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie pomocnika kuchennego.

1. Stabilność

To najważniejsza cecha, którą powinien mieć kitchen helper. Dlatego pomocnik kuchenny nie może być lekki. Materiały, z jakich został wykonany, muszą być wysokiej jakości i odpowiedniej grubości.

2. Wytrzymałość

Schodki dla dziecka powinny być trwałe i odporne na skutki codziennego używania. Dzięki temu produkt posłuży dziecku przez wiele lat.

3. Bezpieczeństwo

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest wykorzystanie bezpiecznych materiałów. Pomocnik kuchenny musi mieć niezbędne atesty i certyfikaty.

4. Możliwość regulowania

Dzieci bardzo szybko rosną. Dlatego podest powinien dopasowywać się do wzrostu malucha. Doskonałym wyborem będą modele z możliwością regulacji wysokości. Konieczne zwróć uwagę, czy schodki są trwałe blokowane. Dzięki temu będziesz miał pewność, że podest samoczynnie się nie wysunie.


5. Wygląd i wykończenie

Dobrze, aby kitchen helper ładnie się prezentował i współgrał z wystrojem Twojej kuchni. To jednak nie wszystko. Krawędzie pomocnika powinny być zaokrąglone i wyszlifowane. Dzięki temu maluch nie zrobi sobie krzywdy podczas korzystania z podestu.

Komentarze

  1. Ważna jest też wysokość. Taki drabek powinien mieć wysokość przynajmniej taką na jakiej jest blat. Jak kupiłam kiedyś taki tani, ale okazało się że miał on wysokość 80cm, a ja mam blat na wysokości 90cm. Całe szczęście kupiłam przez internet, więc zwróciłam i kupiłam taki co ma 90cm wysokości.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź