TRYB JASNY/CIEMNY

Kiedy skorzystać z pomocy psychologicznej?


Obecnie wielu młodych dorosłych decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalistów z zakresu psychologii. Prawda jest jednak taka, że na zmiany nigdy nie jest za późno. Ze wsparcia psychologa może skorzystać każdy, kto tylko chce odmienić swoje życie.

  1. Psycholog dziecięcy - w czym może pomóc?
  2. Kiedy warto skorzystać z pomocy poradni zdrowia psychicznego?
  3. Jak wybrać najlepsze gabinety psychoterapii?

Kiedy warto skorzystać z regularnej superwizji psychoterapeuty i jak wybrać najlepszy gabinet psychoterapii dla siebie? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Psycholog dziecięcy - w czym może pomóc?

Psycholog dla dzieci i młodzieży to niestety wciąż temat tabu. Jest to duży błąd. Obecnie przy pomocy wsparcia psychologicznego można z powodzeniem rozwiązać wiele problemów, które mogą dotykać nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież. Po pomoc można udać się nawet z niemowlakiem, jeżeli wykazuje on jakieś nieprawidłowości w rozwoju. Później wizyta u psychologa dziecięcego może być spowodowana na przykład problemami malucha z mową czy równowagą. Gabinet psychologiczny warto odwiedzić także wtedy, jeżeli dziecko przejawia problemy związane z emocjami: jest nadmiernie agresywne, smutne czy wycofane. Warta konsultacje mogą być także szeroko pojęte problemy społeczne, między innymi lęk separacyjny czy trudności w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami.

Kiedy warto skorzystać z pomocy poradni zdrowia psychicznego?

Poradnie zdrowia psychicznego najczęściej oferują szeroki wybór różnorodnych usług i mogą pomóc w wielu problemach. Przykładowo, lekarz będący specjalistą psychoterapii uzależnień może pomóc wyjść z nałogu alkoholowego czy nikotynowego. Z kolei certyfikowany psychoterapeuta poznawczo behawioralny to osoba, która może rozwiązać wiele problemów związanych z błędnymi wzorcami myślenia. Na pomoc psychologiczną mogą liczyć także osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania. Z pomocy psychologicznej warto skorzystać wtedy, kiedy jakiś problem zaczyna wymykać się spod kontroli. Obecnie wiele kwestii można naprawdę skutecznie rozwiązać, zwłaszcza, jeżeli pacjent naprawdę chce pomocy. Dobry psycholog psychoterapeuta i terapia skoncentrowana na pacjencie mogą sprawić, że codzienne życie stanie się prostsze.

Jak wybrać najlepsze gabinety psychoterapii?

Aby wybrać najlepszy gabinet dla siebie, warto stawiać przede wszystkim na specjalistów posiadających odpowiednią wiedzę, uzyskaną na przykład w szkole psychoterapii, rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Warto sprawdzić także, gdzie zdobywane było doświadczenie zawodowe pracowników, czy pracowali oni na przykład w ośrodku interwencji kryzysowej bądź w prywatnych gabinetach czy na oddziałach psychiatrycznych. Dobry psycholog Rzeszów to szansa na normalne, pełnowartościowe i szczęśliwe życie – warto skorzystać z tej możliwości.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź