TRYB JASNY/CIEMNY

Kiedy warto udać się do psychologa dla dorosłych?

Psycholog dla dorosłych – czym się zajmuje?


Problemy natury psychicznej nie są już tematem tabu, dlatego coraz więcej decyduje się na skorzystanie z pomocy specjalisty. Obniżone samopoczucie, brak snu, osłabienie – to tylko niektóre symptomy, które powinno się skonsultować z doświadczonym psychologiem lub terapeutą. Jak przebiega profesjonalna konsultacja? Które centrum terapii wybrać?

Psycholog dla dorosłych – czym się zajmuje?

Pomoc psychologiczna pozwala uporać się z wieloma problemami, utrudniającymi codzienne funkcjonowanie. Do specjalisty zgłaszają się pacjenci, zmagający się z zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami lękowymi, zaburzeniami osobowości, obniżonym poczuciem własnej wartości itp. Zadaniem psychologa nie jest jednak pocieszenie i poprawa samopoczucia, ale pomoc w zrozumieniu przyczyny dyskomfortu psychicznego. Terapia ma zatem przebieg indywidualny i długofalowy, by pacjent mógł wrócić do normalnego funkcjonowania i wypracować prawidłowe schematy zachowań i myślenia o własnym “ja’.

Jak wygląda konsultacja psychologiczna?

Gabinet psychologiczny to miejsce stworzone w taki sposób, by pacjent czuł się bezpiecznie i komfortowo. Ma to ogromne znaczenie dla swobodnego dialogu pomiędzy terapeutą a podopiecznym. Przebieg konsultacji psychologicznej zawsze dostosowywany jest do potrzeb konkretnej osoby. Przed ustaleniem docelowej  terapii specjalista stara się dobrze zrozumieć potrzeby, myśli, obawy oraz oczekiwania pacjenta. W rozpoznaniu uwzględnia się również codzienne funkcjonowanie i relacje z innymi ludźmi. Na podstawie zgromadzonych informacji ustalana jest odpowiednia terapia. Czas jej trwania, harmonogram spotkań zależy od rodzaju problemu, postępów pacjenta itp.

Kiedy udać się do poradni psychologicznej?

Psycholog dla dorosłych to niezbędna pomoc dla osób z: traumą, zaburzeniami odżywiania, zaburzonymi relacjami społecznymi, stanami lękowymi, uzależnieniami itp. Wszystkie te problemy są bardzo złożone i trudne do prawidłowego zdiagnozowania, jednak istnieją pewne symptomy, wskazujące na konieczność skorzystania z usług terapeuty. Wskazaniami do wizyty w poradni psychologicznej mogą być:

  • poczucie braku sensu istnienia,
  • nadmierna pobudliwość,
  • zaburzenia lękowe,
  • zaburzenia snu,
  • nieumiejętność komunikacji z bliskimi,
  • nawracające myśli samobójcze.

Warto pamiętać, by nie odkładać wizyty u psychologa. Szybka diagnoza pozwala na zwiększenie efektywności terapii.

Psycholog Warszawa – jakie centrum terapii jest najlepsze?

Jeśli szukasz świetnej jakości specjalistów, zapraszamy do centrum terapii Port Zmiana. To zespół psychologów i psychoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem, w tym z zakresu psychologii klinicznej, którzy w swojej pracy kierują się najwyższymi standardami. Oferują kompleksowe wsparcie osobom dorosłym, dzieciom oraz młodzieży. Centrum terapii jest niezwykle elastyczne i stara się dostosować do najważniejszych życzeń pacjenta. Poza wizytami stacjonarnymi, można skorzystać również z pomocy psychologicznej przez Internet. Psycholog online to idealne rozwiązanie dla osób spoza Warszawy, które chcą szybko uzyskać diagnozę psychologiczną i niezbędną pomoc.

Centrum terapii – ile kosztuje wizyta?

Psycholog dla dorosłych za każdym razem dostosowuje się do potrzeb pacjenta, dlatego nie da się określić całkowitej ceny terapii. Indywidualna konsultacja to koszt 220 zł. Może to być spotkanie stacjonarne bądź wizyta w formie online. By zarezerwować spotkanie, wystarczy wejść na stronę internetową centrum psychologicznego Port Zmiana. W przypadku wszelkich wątpliwości, pomocą służą doświadczeni konsultanci. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z pomocy Port Zmiana. Znajdź najbliższy termin i umów wizytę!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź