TRYB JASNY/CIEMNY

Karty pracy dla dzieci do druku - nauka i zabawa w jednym

karty pracy dla dzieci do druku

Chcesz, by twoje dziecko choć przez chwilę pobawiło się samodzielnie, ale wiesz, że wręczenie mu telefonu nie jest dobrym pomysłem? Mamy dla ciebie coś lepszego. Karty pracy, które może wypełniać nawet przedszkolak, zajmą dziecku czas, zaangażują uwagę i przy okazji nauczą kilku rzeczy, które przydadzą się w szkole.

Czym są karty pracy i dla kogo są przeznaczone?

Karty pracy to wydrukowane na pojedynczych kartkach (stąd nazwa) różnorodne zadania dopasowane do wieku i umiejętności dziecka. Można je luźno nazwać łamigłówkami, bo też w istocie je przypominają. Znajdziemy tu krzyżówki, labirynty, obrazki do łączenia w pary i szukania różnic, kolorowanki, zadania rysowania po śladzie i inne.

Karty pracy wykorzystywane są w edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i późniejszej. Nawet uczniowie ósmych klas wypełniają karty pracy, chociaż oczywiście poziom trudności jest znacznie większy.

Co zyskuje dziecko, wypełniając karty pracy?

Dużo więcej, niż można przypuszczać. To nie tylko trening rysowania czy pisania literek, dodawania cyfr, rozwiązywania prostych rebusów. Dzięki kartom pracy dziecko:

– Uczy się skupiać dłuższy czas uwagę na jednym zadaniu. Ta umiejętność przyda się w szkole, wszak lekcja trwa 45 minut.

– Uczy się logicznego i analitycznego myślenia, rozwiązywania problemów.

– Trenuje spostrzegawczość. Służą temu choćby zadania z wyszukiwaniem różnic na obrazkach.

– Uczy się samodzielności – karty pracy to zadania jednoosobowe. To też sposób dla rodziców, by zająć dziecko choć na pół godziny.

– Utrwala zdobytą wiedzę. Dzięki regularnemu wypełnianiu kart pracy dziecko podnosi swoje kompetencje i ugruntowuje nabyte wcześniej umiejętności.

Dla rodziców karty pracy są wyznacznikiem postępów dziecka i informacją, które obszary wymagają większego treningu.

Karty pracy do druku – gdzie ich szukać?

Karty pracy do druku dostępne są na wielu stronach internetowych, co – paradoksalnie – może utrudnić znalezienie. Nie wszystkie karty pracy zostały tak samo dobrze opracowane pod względem merytorycznym. Niektóre są w wersji czarno-białej, co raczej nie zachęci dzieci do pracy.

Karty pracy dostępne na stronie https://childdevelop.pl/worksheets/ to duża różnorodność zadań zarówno pod względem tematycznym, jak i dopasowania wiekowego. Są kolorowe, przyciągają wzrok i zachęcają do pracy. Są najlepszym przykładem kart pracy opracowanych z myślą nauki przez zabawę.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź