TRYB JASNY/CIEMNY

Letnie poszukiwania zabawa do druku


Kochani zapraszam Was do świetnej zabawy w poszukiwanie lata! Dzięki temu znajdziecie na blogu edycję podobnych zabaw na każdą porę roku. Latem w pełni doceniamy fascynujące aspekty natury, wiele czasu spędzamy też na dworze, by cieszyć się pięknem otaczającego nas świata i wypocząć. Wydrukujcie specjalne aparaty i wyruszcie na letnią przygodę!

Szukanie lata zabawa

Na końcu wpisu znajdziecie materiały do druku. Przygotujcie wydrukowane aparaty fotograficzne, aby wyposażyć dzieci w urządzenia do przechwytywania lata. Pierwszy wariant zabawy opiera się na liście letnich elementów, które należy znaleźć na letnim spacerze po okolicy. Do tej zabawy potrzebujecie aparatu z wąskim czarnym obramowaniem na obiektywie. Wycinamy białe pole wzdłuż linii i wręczamy dziecku. Umieszczając elementy na liście, starałam się, aby była uniwersalna, niezależnie od wieku. Na spacer warto wyposażyć się więc oprócz aparatu w ołówek. Po znalezieniu elementu, należy odhaczyć go na karcie.

Celem zabawy jest oprócz rzecz jasna znalezienia elementu, zrobienie zdjęcia za pomocą wydrukowanego aparatu lub prawdziwego. Niech uczestnicy bawią się w fotoreporterów, starających się uchwycić lato na swoich obrazach. 

Zabawa z kolorami dla dzieci


Drugą zabawą, do której potrzebujecie aparatów z kolorowymi kółkami wokół obiektywów, jest poszukiwanie kolorów lata w przyrodzie. Latem otaczają nas soczyste barwy, które można odkryć na spacerach w parku, ogrodzie czy na plaży. Ta zabawa rozwija spostrzegawczość i umiejętność dostrzegania detali, dlatego mimo opierania się na zabawie z kolorami, która dla starszych dzieci nie powinna być większym wyzwaniem, spokojnie się dla nich nada. 

Dzieci muszą znaleźć elementy w przyrodzie, które pasują do każdego z kolorów obiektywów i uwiecznić je na zdjęciach. 

Rozdajcie aparaty i ruszajcie na poszukiwania. Możecie zdecydować, czy chcecie odnaleźć jeden element dla każdego koloru, czy też zebrać jak najwięcej różnych rzeczy w wyznaczonym czasie. Ważne jest, aby zachęcać dzieci do dokładnego przyjrzenia się otoczeniu i dostrzeżeniu ukrytych kolorowych skarbów natury.


Wśród przedszkolaków, najłatwiej podzielić dzieci na drużyny, które po znalezieniu elementów w danym kolorze, wymienią się aparatami. 

Po zakończeniu zabawy, warto zebrać się razem i podzielić wrażeniami. Porozmawiajcie o znalezionych elementach, nazwijcie je i podzielcie się spostrzeżeniami na temat różnych kolorów. Można porozmawiać o tym jak kolory wpływają na nasze samopoczucie i jak różne odcienie mogą wywoływać różne emocje. 

Aparaty z kolorami możecie wykorzystać nie tylko podczas letnich aktywności, ale również podczas innych pór roku i zajęć.

Niech zabawa w wydrukowanymi aparatami przyniesie Wam wiele radości, odkryć i wspaniałych wspomnień z letnich dni. 

Letnie poszukiwania do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź