TRYB JASNY/CIEMNY

Wakacyjna symetria karty pracy do druku

karty pracy lato przedszkole

W trakcie letnich wakacji zadbajmy o to, aby dzieci rozwijały różne umiejętności w ciekawy i atrakcyjny sposób. Na warsztat wzięłam logiczne myślenie i zdolności manualne, które można włączyć do pracy za pomocą zabaw z symetrią.

Co to jest symetria? Zabawy z symetrią dla dzieci


Symetria to pojęcie matematyczne, które dotyczy równoważności obiektów względem osi, punktu lub płaszczyzny. Praca z wakacyjnymi kartami pracy o symetrii pomoże dzieciom lepiej zrozumieć tę koncepcję, rozwijać zdolności percepcyjne oraz ćwiczyć umiejętność koncentracji.

Poniżej kilka ciekawych ćwiczeń, które można wykorzystać podczas zabaw z symetrią, do których materiały pobierzecie na końcu wpisu.

Symetryczne rysunki


Wydrukujcie karty pracy. Na każdej z nich znajduje się 6 narysowanych w połowie rysunków. Zadaniem dziecka jest dorysować brakujące połowy i pokolorować obrazki. 

Symetryczne odciski

wakacyjne karty pracyDo tej zabawy potrzebujecie naostrzonych kredek lub ołówków. Drukujemy plik ze wzorem i składamy kartkę wzdłuż linii po środku. Następnie prosimy dziecko, aby jak najmocniej dociskając kredkę lub ołówek, poprawiło wzór po śladzie. Otwieramy kartkę - odciśnięty rysunek powinien pojawić się po drugiej stronie. Teraz dziecko może dodatkowo poprawić drugą połowę po śladzie, a na koniec dodać całości nieco koloru :)

lato karty pracyOdwzorowywanie punktów


Drukujemy karty pracy z rybkami i bąbelkami. Bąbelki będą imitowały punkty, które należy narysować po drugiej stronie w taki sposób, aby powstał symetryczny obraz. Przygotowałam własne połączenia oraz pustą kartę do zalaminowania dla Was. Dzieci lub Wy możecie samodzielnie narysować po jednej stronie własny układ bąbelków a następnie dziecko odwzorowuje ten układ po drugiej stronie.

wakacje karty pracy
Praca z wakacyjnymi kartami pracy i zabawami o symetrii nie tylko dostarcza dzieciom radości i zabawy w długie letnie dni, ale również rozwija ich zdolności poznawcze. Poprzez manipulację i eksplorację symetrycznych wzorów i obrazów, dzieci rozwijają zdolności percepcyjne, kreatywność, precyzję ruchów oraz umiejętność logicznego myślenia.

Wakacyjna symetria do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź