TRYB JASNY/CIEMNY

Jak znaleźć dobrego fotografa ślubnegoW Polsce raczej nikt nie wyobraża sobie ślubu i wesela bez fotografa, ponieważ jest to wyjątkowy dzień, który trzeba uwiecznić na fotografiach. Coraz popularniejsze są również tak zwane sesje narzeczeńskie (które często odbywają się w domowym zaciszu) i poślubne. Sesja plenerowa może odbyć się na miejscu, ale także kiedy mamy nieco więcej czasu można wyjechać do innego miasta na terenie całej Polski, a nawet za granicę. Wielu jednak zadaje sobie pytanie – gdzie zacząć szukać osoby, która zajmie się naszą fotografią ślubną? W dalszej części wpisu podpowiadamy gdzie szukać i na co zwracać uwagę przy poszukiwaniach profesjonalnej osoby od fotografii ślubnej do uwiecznienia najważniejszych wydarzeń.

Fotografia ślubna - portfolio

Jeżeli planujesz wynajęcie fotografa ślubnego – warto spojrzeć na jego dotychczasowe realizacje – fotografie ze ślubu i wesela, oraz sesje plenerowe. Czyli po prostu portfolio(gotowe materiały). Zazwyczaj można się z nim zapoznać na stronach fotografów.
Inna ewentualność to przejście się bezpośrednio do ich studia lub umówienie się na spotkanie gdzie fotograf pokaże Wam ślubna pamiątkę z zakresu fotografii. Dobry fotograf czyni z nich twórcę, a każdy artysta chce, aby jego prace były podziwiane i prezentowane większej liczbie odbiorców, nawet na Instagramie lub Facebooku fotografa. Najpierw wyszukaj strony internetowe i portale społecznościowe fotografów  w Twojej okolicy i zobacz jaki styl robienia zdjęć Ci się podoba. Wielu fotografów ma skończone również studia artystyczne.

Profesjonalny fotograf ślubny - gdzie szukać

Wiesz już, że warto poszukać portfolio i opinii w internecie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć czyjeś usługi spoza naszego miasta, prawda? W końcu wielu fotografów przejeżdża przez całe województwa lub nawet kraj, dla swoich klientów. Jak ich znaleźć? Raczej czasochłonne byłoby wpisywanie kolejnych fraz w Google w stylu: „Fotograf Wieluń, fotograf Częstochowa", itd. Warto jest tutaj zwrócić uwagę na tak zwane targi ślubne. Zwłaszcza, jeśli cenisz sobie jakość i chcesz poświęcić duży budżet na swoje zdjęcia z całej ceremonii,  a także mieć sesje narzeczeńska i poślubną.

Targi fotografii ślubnej

Targi ślubne odbywają się co roku, a nawet częściej – w praktycznie każdym dużym mieście Polski. Tam możesz spotkać wielu artystów ślubnych świadczących usługi fotograficzne i można zajrzeć do ich galerii zdjęć. Jest to również doskonała okazja do złapania kontaktu z artystami cyfrowymi. W końcu istotnym jest, indywidualne podejście do każdego klienta i żebyście się dobrze rozumieli. Aby zdjęcia w pełni je oddawały i miały motyw przewodni. Na targach można też poznać ceny usług fotograficznych i często otrzymać karty rabatowe.


Materiał zewnętrzny.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź