TRYB JASNY/CIEMNY

Co zabrać na wakacje? Zabawa do druku


Rok szkolny ruszył pełną parą! W tych pierwszych dniach wspominamy wakacje i wakacyjne przygody. Wasi uczniowie i wychowankowie z pewnością będą chcieli podzielić się relacją z wakacyjnych podróży. Zabawa dydaktyczna Co zabrać na wakacje sprawdzi się na wrześniowych lub czerwcowych zajęciach.

W pliku znajdziecie trzy walizki, każda z nich wybiera się w inne miejsce. Pierwsza w góry, druga na wypoczynek nad wodą, a trzecia do lasu. Co przyda się w każdym z tych miejsc? Wytnijcie obrazki i pozwólcie dzieciom je posegregować. 

Następna zabawa to pakowanie według sylab. Np. Mówimy dzieciom, że chcemy do walizki zapakować: o-ku-la-ry, le-żak, pił-kę, nar-ty itd. 


O przedmiotach niezbędnych podczas wakacyjnego wypoczynku możemy układać zagadki: słowne lub opisowe. Np. Muszę zapakować przedmiot, który przykłada się do oczu i który przybliża to, co jest daleko (lornetka). Muszę zapakować przedmiot, który jest w żółtym kolorze, jest miękki i ma zamek błyskawiczny (śpiwór).


Dla zaawansowanych dzieci, warto użyć do zabawy głosek, które słyszymy w nagłosie, np. Muszę zapakować przedmiot na głoskę a. Muszę zapakować przedmiot na głoskę sz.


Zabawa Co zabrać na wakacje do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź