TRYB JASNY/CIEMNY

Co zabrać na wakacje? Zabawa do druku


Rok szkolny ruszył pełną parą! W tych pierwszych dniach wspominamy wakacje i wakacyjne przygody. Wasi uczniowie i wychowankowie z pewnością będą chcieli podzielić się relacją z wakacyjnych podróży. Zabawa dydaktyczna Co zabrać na wakacje sprawdzi się na wrześniowych lub czerwcowych zajęciach.

W pliku znajdziecie trzy walizki, każda z nich wybiera się w inne miejsce. Pierwsza w góry, druga na wypoczynek nad wodą, a trzecia do lasu. Co przyda się w każdym z tych miejsc? Wytnijcie obrazki i pozwólcie dzieciom je posegregować. 

Następna zabawa to pakowanie według sylab. Np. Mówimy dzieciom, że chcemy do walizki zapakować: o-ku-la-ry, le-żak, pił-kę, nar-ty itd. 


O przedmiotach niezbędnych podczas wakacyjnego wypoczynku możemy układać zagadki: słowne lub opisowe. Np. Muszę zapakować przedmiot, który przykłada się do oczu i który przybliża to, co jest daleko (lornetka). Muszę zapakować przedmiot, który jest w żółtym kolorze, jest miękki i ma zamek błyskawiczny (śpiwór).


Dla zaawansowanych dzieci, warto użyć do zabawy głosek, które słyszymy w nagłosie, np. Muszę zapakować przedmiot na głoskę a. Muszę zapakować przedmiot na głoskę sz.


Zabawa Co zabrać na wakacje do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź