TRYB JASNY/CIEMNY

Bezpieczne wakacje - zasady do pobrania

wakacyjne zasady bezpieczeństwaWakacje to czas spontaniczności i zabawy. Niestety, rok w rok, telewizyjni prezenterzy raczą nas przykrymi informacjami o wypadkach i rozmaitych nieszczęściach, które przydarzyły się komuś podczas wakacji, często w sytuacjach, podczas których wystarczyłoby zachować minimum ostrożności. Bywa, że ofiarami takich zdarzeń zostają dzieci.

Bezpieczne wakacje


Sezon urlopowy to okazja do wypoczynku nie tylko dla dorosłych. Dzieci również spędzają przerwę od przedszkola i szkoły na wycieczkach, koloniach lub u krewnych. Towarzysząca letniemu wypoczynkowi beztroska, sprawia, że zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Pocieszające jest to, że coraz częściej dzieci są bardziej wyczulone na kwestie bezpiecznego odpoczynku, niż dorośli. Tę zasługę można przypisać poniekąd edukacji w tym zakresie na każdym szczeblu edukacji.

bezpieczne wakacje zasady


Jak bezpiecznie wypoczywać w różnych miejscach?


Poniżej do pobrania kodeks w którym najważniejsze z kwestii bezpieczeństwa przedstawiłam, a przynajmniej taką mam nadzieję, bo gdyby tak zastanowić się nad wszelkimi możliwymi groźbami rzeczy ożywionych i nieożywionych, to musielibyśmy chyba strzelić sobie w łeb, żeby się ustrzec przed każdym prawdopodobnym niebezpieczeństwem. Liczę, że sprawdzi się jako pomoc edukacyjna podczas zajęć przed wakacjami 👀. Aby uatrakcyjnić kodeks bezpiecznych wakacji najmłodszym, zatytułowałam go: WAKACYJNE ZASADY Słoneczka Dobrej Rady. Zasady przedstawia im na zdjęciach w przystępny sposób właśnie taka uśmiechnięta Słoneczko Dobra Rada. Dzieciom łatwiej zapamiętać różne treści, jeśli przedstawione są przez bajkową postać :)


Blog Dzieckiem bądź został wymieniony w artykule pt.: Bajeczne i bezpieczne lato z dziećmi. Jak zaplanować wakacje, które pokochają najmłodsi. opublikowanym na stronie platformy edukacyjnej Twinkl. Tekst ma pokazać nauczycielom i rodzicom, na jak wiele różnych sposobów można zadbać o atrakcyjne i bezpieczne wakacje z dziećmi. Na stronie wydawnictwa można też znaleźć ciekawe materiały edukujące dzieci, jak dbać o siebie w czasie letnich upałów.


Wakacyjny kodeks na gazetkę


W pliku znajdziecie 19 opracowanych graficznie zasad, wraz z komentarzem Słoneczka Dobrej Rady i stronę tytułową. Kodeks pięknie będzie wyglądał jako gazetka na tablicy lub jako osobne plansze do zajęć.

Bezpieczne wakacje zasady do pobrania TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź