TRYB JASNY/CIEMNY

Gdzie wyjechać na wakacje z dzieckiem?

wakacje w górach

Czerwiec to dobry moment, aby pomyśleć o wakacyjnym urlopie. Gdzie warto wybrać się na wakacje z dzieckiem? Poznaj ciekawe pomysły na wakacje z dzieckiem – poniżej znajdziesz przykłady kierunków podróży, które uwzględniają potrzeby najmłodszych turystów.

Gdzie na wakacje z dzieckiem – Karpacz

Planujesz rodzinny urlop, ale niekoniecznie chcesz spędzić go nad morzem? Jedną z alternatyw są góry – rozważ wypoczynek w Karpaczu położonym w Sudetach Zachodnich. Wędrówki górskimi szlakami nie są jedynym pomysłem na spędzenie czasu w tej części Polski – na miejscu nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych. Tutaj wczasy z dziećmi z pewnością nie będą nudne!

Przykładowe atrakcje dla dzieci w Karpaczu:

  • Karkonoskie Tajemnice. Wybierasz się na wakacje w górach z dzieckiem, które ma 6 czy 10 lat? Karkonoskie Tajemnice to miejsce wypełnione po brzegi legendami i magicznymi przekazami, w tym o Duchu Gór. Część ekspozycji znajduje się w podziemiach, co stanowi dodatkową atrakcję.
  • Park Bajek. To kolejny punkt na mapie Karpacza, w którym na świetnej zabawie można spędzić cały dzień. Jeżeli Twoje dziecko uwielbia bajki, z pewnością nie będzie czuło się zawiedzione. W Parku Bajek znajdują się m.in. baśniowe dioramy, plac zabaw, karuzele z pontonami i trampoliny.
  • Muzeum Klocków Lego. Twoje dziecko to mały budowniczy? Planując wczasy z dzieckiem w Karpaczu, zarezerwuj czas na wizytę w Muzeum Klocków Lego. Dzięki temu, że wystawy są interaktywne, dzieci nie tylko oglądają eksponaty, ale mają wpływ na sposób ich prezentacji.

Jest jeszcze jeden argument przemawiający za wyborem Karpacza – mowa o rozbudowanej bazie noclegowej. Jeżeli obawiasz się pokrzyżowania wakacyjnych planów przez pogodę, dobrym pomysłem będzie zatrzymanie się w hotelu z basenem. Wodne atrakcje sprawią, że wakacje w górach z dziećmi będą niezapomniane.

Gdzie na wakacje z rocznym dzieckiem – Kaszuby

Wakacje w górach z dziećmi w wieku 4 czy 8 lat nie powinny nastręczać problemów – dostępnych atrakcji jest na tyle dużo, że najmłodsi turyści będą się dobrze bawić. Gdzie jednak wybrać się na urlop z rocznym dzieckiem? Jeżeli wolisz ciszę i kontakt z naturą od zgiełku miasta czy nadmorskiego kurortu, wybierz Kaszuby.

Co mogą zaoferować Kaszuby? Wielu turystów jest zaskoczonych nie tylko kaszubską kulturą, ale również krajobrazem – ta część Polski to zielone tereny przeplecione błękitnymi jeziorami i rzekami. Planujesz spacery z dzieckiem czy jego pierwsze kąpiele w jeziorze? Tutaj jest to możliwe. Co więcej, poza hotelem czy prywatną kwaterą, możesz zatrzymać się na jednym z wielu kempingów lub wybrać mniej typowy nocleg – np. jurtę czy namiot glampingowy. Ta druga opcja to połączenie wypoczynku wśród natury, ale w warunkach zbliżonych do standardu panującego w luksusowych hotelach.

Wybierasz się na wczasy ze starszymi dziećmi i chcesz, aby odpoczęły one od nadmiaru bodźców? Kaszuby również będą świetnym wyborem. W regionie tym nie brakuje miejsc bez dostępu do WiFi czy sieci komórkowej. Dzięki temu można się w pełni skoncentrować na otoczeniu i wyciszyć. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcesz spędzić czas z bliskimi i wzmocnić rodzinne więzi.

Gdzie na wakacje w Polsce z dzieckiem – Władysławowo

Wychodzisz z założenia, że najlepszym wyborem na wczasy z dziećmi są nadmorskie miejscowości? Władysławowo to miasto położone u nasady Półwyspu Helskiego. W okresie letnim świetnie bawić będą się tu zarówno młodsi, jak i starsi urlopowicze.

Pomysły na wakacje z dzieckiem – jakie miejsca we Władysławowie warto odwiedzić:

  • Muzeum Motyli. Bogate zbiory motyli, w tym licznych gatunków chronionych, to jeden z powodów, dla których warto zobaczyć tę wystawę. Będąc w Domu Rybaka i wchodząc na wieżę widokową, przy okazji można sprawdzić, jak miasto prezentuje się z wysokości.
  • Lunapark Sowiński. Twoim celem są wakacje z dziećmi pełne wrażeń? Pozostając we Władysławowie, warto odwiedzić wesołe miasteczko. Liczne karuzele, ciuchcie, bujaki i pływaki pontonowe sprawią, że dzień upłynie na dobrej zabawie.

Twoje dziecko uwielbia sporty wodne? W okresie letnim we Władysławowie działa wiele szkół windsurfingu i kitesurfingu. Urlop to świetny moment, aby rozbudzić w dziecku nową pasję.

Atrakcje dla dzieci znajdują się też w okolicznych miejscowościach. W pobliskim Swarzewie zgubić można się w Labiryncie w polu kukurydzy. Z kolei w Żelistrzewie na najmłodszych czekają modele dinozaurów. W Parku Ewolucji, bo o nim mowa, przejechać można się również pojazdem podobnym do tego, który należał do Freda Flintstona. 

Wakacje z dziećmi możesz spędzić również w słonecznej Chorwacji. Wybierz w Zadar plaże idealne dla rodzin z dziećmi i zobacz jedną z największych atrakcji jaką są organy morskie.


Materiał Partnera. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź