TRYB JASNY/CIEMNY

Przedszkolne osiągnięcia kolorowanka


Dzisiaj mam dla Waszych przedszkolaków kolorowankę przedstawiającą przedszkolne osiągnięcia. Przygotujcie kredki, flamastry i bawcie się dobrze podczas kolorowania.

Czego nauczyłem się w tym roku? Czego nauczyłam się w tym roku?


Przedszkole to miejsce, gdzie codziennie dzieci zdobywają nowe umiejętności, poznają przyjaciół i czerpią radość ze wspólnych zabaw. Osiągnięcia przedszkolne są najbardziej widoczne pod koniec roku szkolnego, kiedy najbardziej widać jak dzieci rozwinęły się i czego nauczyły w minionych miesiącach.

Na kolorowance możecie zobaczyć wiele różnych obrazków, które w sposób symboliczny przedstawiają przedszkolne osiągnięcia. Początkowo chciałam przygotować taką kolorowankę dla każdej grupy wiekowej, ale później stwierdziłam, że przygotuję kolorowankę ogólną, ponieważ nawet wśród 3-latków zdarzają się dzieci, które np. znają litery, której to kategorii nie znajdziecie w chociażby arkuszu obserwacji 3-latka. 

Zaznaczam tutaj, że kolorowanka jest luźnym samosprawdzeniem się dziecka, zachęceniem do refleksji na temat swoich umiejętności oraz rzeczy, które przydałoby mu się udoskonalić w przyszłości. Zadaniem dziecka jest pokolorować obrazki przedstawiające to, czego ich zdaniem nauczyły się w danym roku w przedszkolu, co potrafią. Jeżeli uważają, że nie do końca radzą sobie z jakąś czynnością, umiejętnością, zostawiają obrazek niepokolorowany i jeśli mają chęć, pracują nad nią w przyszłości. Podkreślam - nie dzielę dzieci na lepsze i gorsze, bo każde jest wyjątkowe i niepowtarzalne, każde potrafi coś innego, a kolorowanka jest zabawą. Ma pełnić również funkcję podnoszącą wiarę w siebie oraz akcentującą samodzielność dziecka, bo pod koniec kolorowania może okazać się, że naprawdę bardzo dużo rzeczy umie i potrafi już zupełnie samo. 

Kolorowanka świetnie sprawdzi się podczas zajęć na koniec roku, jako główny element zajęć lub zajęcie czasu popołudniu.

Przedszkolne osiągnięcia kolorowanka do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź