TRYB JASNY/CIEMNY

Prezenty na zakończenie roku szkolnego

prezent dla nauczyciela

Prezenty na zakończenie roku szkolnego nie muszą być nudne i wtórne! Jeśli choć trochę znasz nauczycieli, których planujesz obdarować, bez problemu sprostasz wyzwaniu spersonalizowania ich upominków. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym odkryjesz, jak sprytnie i kreatywnie stworzyć oryginalne prezenty na koniec roku szkolnego dla ulubionych dydaktyków i pracowników szkoły.Prezenty na zakończenie roku szkolnego  –  od czego zacząć poszukiwania?

Podczas poszukiwań prezentów na zakończenie roku szkolnego musisz wziąć pod uwagę bardzo wiele aspektów, od wspólnego budżetu, przez oczekiwania uczniów i nauczycieli, aż po indywidualne kwestie (oczywiście jeśli masz taką możliwość).

czekoladowe warcaby


Drobne pamiątki

Jednymi z najpopularniejszych typów prezentów na koniec roku są klasyczne szkolne pamiątki, takie jak albumy ze zdjęciami (lub na zdjęcia), kalendarz na kolejny rok szkolny czy grupowe zdjęcie z podpisami uczniów  –  to przemyślany, miły sposób na gromadzenie dobrych wspomnień.

Książki  –  nie tylko papierowe

Na drugim miejscu bez wątpienia plasują się książki  –  jasne, że książka jest doskonałym i z reguły uniwersalnym prezentem, ale pamiętaj przy tym, aby była dopasowana do osoby, którą chcesz obdarować. Tytuł bezpośrednio związany z tematyką, która interesuje nauczyciela, to najbezpieczniejszy wybór, również odpowiedni do okazji. Możesz również rozważyć zakup abonamentu na audiobooki lub ebooki, jeśli wiesz, że nauczyciel preferuje taką formę odbioru książek.

Akcesoria papiernicze i nauczycielskie gadżety

Pomysłowe są także wszelkiego rodzaju gadżety przydatne w pracy nauczyciela, takie jak notesy, długopisy, zakładki do książek, kolorowe długopisy lub przyborniki. Świetną opcją jest spersonalizowanie upominku imieniem nauczyciela lub jego ulubionym cytatem.

Vouchery, bony, bilety, karty podarunkowe

Z kolei jeśli budżet na prezent jest większy, rozważ vouchery lub karty podarunkowe, które nauczyciel wykorzysta na swoje hobby  –  może sprawdzi się wyjście na wrotki albo do muzeum czy bon do księgarni? Dzięki temu obdarowywany nauczyciel sam zadecyduje, na jakie książki czy artykuły papiernicze wyda pieniądze. 

Pamiętaj: Podczas wyboru prezentu weź pod uwagę to, jaką osobą jest nauczyciel, co lubi, z czym kojarzy się uczniom, w jaki sposób prowadzi zajęcia. Czy jest dynamiczny, czy jednak bardzo spokojny? 

Neutralnym, a zarazem bardzo miłym prezentem są oryginalne słodkości, które można podarować jako główny prezent lub dodatek do książki, biletu albo vouchera.

Czekoladki na koniec roku szkolnego? Dlaczego nie! Podpowiadamy, jak wybrać

Wybierając czekoladki na zakończenie roku szkolnego, warto pamiętać o specyfice okazji. Z jednej strony jest w niej sporo radości, bo nadchodzą wakacje i czas spokoju oraz letnich szaleństw. Z drugiej jednak  –  koniec roku szkolnego to moment pożegnań, czasem bardzo sentymentalnych i emocjonalnych, dlatego warto zachować równowagę w komponowaniu podarunków. Niech będą radosne, ale nie krzykliwe.

prezent na zakończenie roku


Świetnie sprawdzą się tu czekoladki na koniec roku szkolnego w formie eleganckich pralinek  –  skrzyneczka z różnymi pysznościami ozdobiona spersonalizowanym grawerem albo kwiatki z czekolady deserowej. 

Dla miłośników kolorowych słodyczy sprawdzą się smakołyki takie jak amerykańskie babeczki z najróżniejszymi nadzieniamii, a dla tych, którzy preferują spersonalizowane prezenty, można kupić fantastyczny Chocotelegram, czyli Czekoladowy Telegram w formie pysznych kostek czekolady z wytłoczonymi literami. "For the best English teacher"? "Cała klasa dziękuje"? "Dla naszej Pani"? A może własny telegram, który zrozumie tylko klasa i nauczyciel? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skomponować spersonalizowaną wiadomość dla nauczyciela  –  na pewno zapamięta to na długo.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź